reklamı kapat

POPÜLER

Google 2015’in en çok arananlarını belirledi

Google, 2015 yılının en çok arananlarını açıkladığı “Year in Search” raporunu yayınladı. Dünya genelinde 2015 yılı içinde en popüler aramaları bir araya getiren raporda ayrıca ülkelere ait popüler aramalara da yer veriliyor.

Dünyanın en ilgi çeken olaylarının özeti niteliğinde bir manzara sunan Year in Search raporunda 897 milyon aramayla Paris terör saldırıları ilk sırada bulunuyor. Onu 406 milyon aramayla 87’nci Akademi Ödülleri takip ediyor. Özellikle yeni filmin fragmanının yayınlanmasının ardından hakkındaki haberlerde patlama yaşanan Star Wars, 155 milyon kez aranmış. Star Wars araması istatistiklerinde “Star Wars’u hangi sırayla izlemeliyim?” sorusunun ilk sırada yer alması dikkat çekiyor. Kızıl Gezegen’de su bulunması, Volkswagen’in emisyon skandalı, katledilmesiyle büyük tepkilere yol açan aslan Cecil, mülteci krizi ve Yunanistan’ın ekonomik krizi de on milyonlarca defa aranan konulardan bazıları. Yılın ilk aylarına damgasını vuran elbise rengi (beyaz-altın, siyah-mavi) tartışması da 73 milyon aramayla, listenin üst sıralarında yer alıyor.

Ülkelere özel olarak da en popüler dizi, kişi, televizyon programı ve şarkı listelerinin de yayınlandığı raporda, Türkiye için genel aramalar arasında seçim sonuçları başı çekerken en çok aranan kişi Özgecan Aslan oldu.

VİDEO

YORUMLAR