reklamı kapat

POPÜLER

Google Glass oyunları böyle olacak [Video]

Google Glass’in geliştirme süreci devam ederken cihazın kullanım alanları ve yetenekleri hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Öyle ki yayınlanan son video, akıllı gözlük ile oyun deneyiminin nasıl olacağı hakkında ön fikir vermeye yetiyor.

Üstün donanım altyapısının yanı sıra geliştirilen ek uygulamalar sayesinde fonksiyonel özellikleriyle de dikkat çeken akıllı gözlük, hatırlayacağınız gibi son olarak yatak odalarına girmişti. Piyasaya sürülmeden önce Glass’in hangi amaçlarla ne şekilde kullanılabileceği hakkında her fırsatta örnekler veren Google, yayınladığı son video ile eğlence ve oyun cephesine de el attı.

Geliştiricilere ön fikir ve ilham olması için temel seviyede hazırlanmış, hareket sensörleri yardımıyla oynanabilen -Tennis, Matcher, Balance, Shape Splitter ve Clay Shooter ismindeki- 5 farklı oyunu görücüye çıkaran firma, yenilikçi fikirlerin ortaya çıkması adına Google Glass’e ait SDK dosyasını da paylaştı. Geliştiricilerin önünü açan Google, piyasaya sürülmeden önce daha iyi yapımlarla içeriğin zenginleştirilmesini hedefliyorlar.

VİDEO

YORUMLAR