reklamı kapat

POPÜLER

Google Home Hub

Google’ın ekranlı ilk ev asistanı: Home Hub [Video]

Made by Google” etkinliğinde tanıtılan ürünler arasında Google Home Hub da vardı. İşte cihazın en dikkat çeken özellikleri ve fiyatı:

Google Home Hub, 7 inç ekrana sahip ve cihazı dokunmadan, sadece sesle kontrol etmeye yarayan Google Assistant ile geliyor. Gri, pastel mavi, pembe ve siyah renk seçeneklerine sahip cihaz, Google’ın üzerinde ekran bulunduran ilk akıllı ev cihazı olma özelliğini taşıyor. Cihazın sağında bir ses tuşu bulunurken üstünde ise mikrofonu devre dışı bırakan bir düğme yer alıyor. Mikrofonun açık olduğu durumlarda cihaz “Hey, Google“, “OK, Google” gibi seslenmeleri duyuyor ve uyanarak sıradaki görevi için hazırda bekliyor. Google uygulamalarıyla çalışan cihaz; Google Fotoğraflar, Haritalar, YouTube gibi uygulamalar yüklü şekilde geliyor. Cihazda bulunan “Downtime” modu sayesinde cihaza bir nevi ebeveyn kontrolü de eklenmiş oluyor. “Home View” özelliği sayesinde cihazla ilişkilendirilmiş kapı, güvenlik kamerası gibi diğer akıllı cihazlar direkt olarak Google Home Hub’dan görüntülenebiliyor.

Google Fotoğraflar uygulamasının da Google Home Hub için getirdiği bir yenilik bulunuyor: “Live Albums“. Cihaz üzerinden Live Albums içine eklemek istediğiniz kişilerin isimlerini söyleyerek istediğiniz kişilerin otomatik olarak tarandıktan sonra albümün içine eklenmesine sağlayabiliyorsunuz. Cihazdaki “Ambient EQ” özelliği ise gün boyunca ortam ışığını tarayarak gece olduğunda ekran parlaklığını ortama göre ayarlayabiliyor. Bu sayede örneğin, yatağınızın başucundayken ekran ışığı oldukça silik bir hale bürünüyor. Cihaz üzerinde herhangi bir kamera bulunmadığından dolayı sadece sesli aramalara cevap verilebiliyor. Google, bu durumu açıklarken cihazın kişilerin özel ortamlarına daha rahat girebilmesi için böyle bir adım attıklarını söylüyor. Cihazdaki Wi-Fi sürümü 802.11b/g/n/ac olmakla birlikte 2,4 GHz – 5 GHz aralıklarına sahip. Ayrıca cihaz Bluetooth bağlantısı da sunuyor. Sesi dışarı veren tam kapsamlı hoparlörler sunan Google Home Hub’da video izlemek ve müzik dinlemek de mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyatı ne kadar?

149 dolardan ön siparişe açılan Google Home Hub, Google Store’dan satın alınabiliyor. Amerika, İngiltere ve Avustralya’da satışların Ekim 22’de başlayacağı belirtilirken cihazla birlikte altı aylık YouTube Premium üyeliği hediye ediliyor.