reklamı kapat

POPÜLER

Google kendi telefonunu üretmeye hazırlanıyor

Geçtiğimiz günlerde Google’ın kendi işlemcisini üretmek istediğini sizlere aktarmıştık. Geliştireceği düşünülen işlemcinin hangi cihazda kullanılacağı ise bilinmiyordu. Yeni gelen bilgiler ise Google’ın tamamen kendisine ait bir telefon üretebileceğini gösteriyor.

Her yıl Google yeni bir Nexus cihaz tanıtıyor ancak bu cihazlar Google tarafından değil, partner firmalar tarafından üretiliyor. Örneğin bu yıl piyasaya sürülen Nexus 5X ve Nexus 6P cihazları sırasıyla LG ve Huawei’nin elinden çıkmıştı. Eğer iddialar doğruysa bu durum yakın zamanda değişebilir. Apple ile daha iyi rekabet etmek isteyen ve yazılımını tam anlamıyla donanıma entegre etmeyi amaçlayan Google’ın bu nedenle telefon üretimine sıcak baktığı düşünülüyor.

Ayrıca şirketin kendi ürettiği telefonun daha yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği de söylenenler arasında. Google, iddiayla ilgili herhangi bir açıklama yapmış değil ancak söylentiler doğruysa akıllı telefon pazarında Apple ve Google arasında daha büyük bir rekabetin başlayacağını söyleyebiliriz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google kendi telefonunu üretmeye hazırlanıyor” için bir cevap

  1. google vs apple dedi ki:

    Beklediğimiz de bu zaten, telefondaki tekel piyasasının artık son bulması. Bu rekabete ancak google girebilir zaten. başka firmalara yaptırdığı telefonlar bile stock android diye deli gibi satılırken, birde hem donanımı hem yazılımı kendisi yaparsa olacakları düşünemiyorum, işte o zaman Apple’ın biz hem donanımı hem yazılımı kendimiz yapıyoruz, bunu yapan tek biziz üstünlükleri de son bulmuş olur. tabii biz son kullanıcı olarak apple olsun google olsun güzel ürünleri uygun fiyata alma derdindeyiz, marka fanlığı yapmanın alemi yok.