reklamı kapat

POPÜLER

Google’ın kendi üreteceği ilk telefon için geri sayım başladı

Bu yılın başlarında Google’ın kendi akıllı telefonunu üreteceğiyle ilgili ilk bilgiler ortaya çıkmıştı. Bu bilgilerde Google’ın Nexus serisini kendi markası haline getireceği iddia ediliyordu. Yeni iddialar ise Nexus serisinden bağımsız bir akıllı telefonun yolda olduğuna işaret ediyor. 

Nexus serisinin aksine diğer geliştiricilerin üretime dahil edilmeyeceği bu akıllı telefonun tamamen Google’ın elinden çıkacağı söyleniyor. Google’ın kendi cihazı olduğu için güncellemelerin tüm telefonlardan daha önce geleceği belirtiliyor. Diğer akıllı telefonlar için gelen güncellemeler belirli onay süreçlerinden geçiyor ancak Google direkt olarak geliştirici olduğu için böyle bir onaya gerek kalmıyor.

Google bu akıllı telefonla direkt olarak Apple’ın karşısına çıkıyor. Apple kendi donanımını ve yazılımını birbirine oldukça iyi entegre ettiği için iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Google da üretimin tüm aşamalarında bulunacağı cihazla birlikte kullanıcı deneyimini farklı bir noktaya taşımayı hedefliyor. Google CEO’su Sundar Pichai geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada akıllı telefon geliştirmeye daha fazla odaklanacaklarını belirtmişti. Eski Motorola CEO’su Rick Osterloh‘un donanım bölümünün başına getirilmiş olması da bunun açık bir göstergesi olarak görüldü. Pichai yaptığı açıklamada Nexus severlerin de içini rahatlattı ve diğer üreticilerle iş birliği halinde kalmaya devam edeceklerinin sözünü verdi. Google’ın geliştirdiği ilk akıllı telefonun bu yıl içerisinde satışa sürülmesi bekleniyor.

*Haberin görseli Nexus’a aittir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google’ın kendi üreteceği ilk telefon için geri sayım başladı” için bir cevap

  1. Cengizhan dedi ki:

    Neden bu kadar beklenildi diye sorası geliyor insanın. Ama yine Türkiye ye geç gelir ya da gelmez… Apple alev almıştır bu haberle sanırım…