reklamı kapat

POPÜLER

Google Wallet Amerika’da aktif hale geldi

Google, yeni servisi Wallet’la artık ceplere de girdi. Bir süre önce duyurulan yeni mobil ödeme sistemi artık Amerika’da kullanılabiliyor. NFC (Yakın Saha İletişimi) aracılığıyla cep telefonunuza tanımladığınız kredi kartınızla alışveriş yapmayı sağlayan Google Wallet, MasterCard ve Visa ile iş birliği içinde çalışıyor.
Google Wallet
Wallet’ı kullanmak için ilk yapmanız gereken NFC destekli akıllı telefonunuza Google Wallet uygulamasını indirmek. Sonra kredi kartı bilgilerinizi uygulamaya giriyor ve onay alıyorsunuz. Hepsi bu. Artık NFC ödeme noktası bulunan herhangi bir mağazadan alışveriş yapabilir, sinema bileti alabilir veya toplu taşımayı kullanabilirsiniz. Cebinizdeki parayı ve kredi kartını kullanmadan yalnızca telefonunuz aracılığıyla ödeme yapabilirsiniz. Servis şu an için yalnıca Sprint operatörünün ağında kullanılan Google Nexus S 4G telefonla çalışıyor.
Google Wallet
Google Wallet’ın bir diğer avantajı ise kullanıcılara yakınlarındaki fırsatları haber verecek olması. Bunun gizliliğe ilişkin tedirginliklere neden olduğu da biliniyor gerçi (örneğin Wallet ile uçak bileti aldığınızda size otel tekliflerinin gösterilmesi gibi) ama bir şeyleri daha ucuza alabilecek olmak bu tedirginliği bir şekilde gölgeleyecek gibi görünüyor. Google Wallet kullanıldıkça hediye çekleri, ücretsiz ürünler de sunulacak.
Google Wallet