reklamı kapat

POPÜLER

Google’dan Amazon Echo’ya rakip sesli asistan: Google Home [Video]

Amazon Echo’nun piyasaya sürülmesinin üzerinden uzun bir süre geçti ve Amazon’un sürpriz bir şekilde piyasaya sürdüğü bu asistan hoparlörün karşısına bu zamana kadar ciddi bir rakip çıkmadı. Google, geliştirici konferansında Amazon Echo’ya rakip asistanı Google Home’u tanıttı.

Temel olarak Amazon Echo’ya büyük ölçüde benzeyen Google Home, Echo’ya göre daha iddialı özellikler sunuyor. Echo gibi yalnızca basit sorulara cevap vermekle yetinmeyen cihaz, gelişmiş algoritmasıyla daha karmaşık sohbetlere girebiliyor ve nitelikli sorulara cevap buluyor. Örneğin bir futbolcunun forma numarası sorulduktan sonra konuyla ilgili farklı sorular sorulduğunda Google Home, ana konunun söz konusu futbolcu olduğunu algılıyor ve buna uygun cevaplar veriyor.

Taşınabilir olmayan Google Home, şık tasarımıyla evin bir parçası haline gelmeyi amaçlıyor. Prize takılı olmasının avantajını yaşayan cihaz, yüksek kalitede müzik keyfi vadediyor. Derin baslar ve temiz tizler sunduğu belirtilen asistan, bu haliyle de Echo’nun önüne geçmeyi başaracak gibi görünüyor. Televizyona bağlı olan Chromecast cihazıyla iletişime geçebilen Google Home, YouTube videoları oynatabiliyor ve televizyonda yapmak istenen diğer işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Birden fazla oda ve hoparlörün kullanılacağı göz önünde bulundurularak geliştirilen Google’ın sanal asistanı diğer hoparlörlerle iletişime geçerek bu hoparlörlerde müzik çalınmasını sağlayabiliyor. Fiyatı hakkında herhangi bir açıklama yapılmayan asistanın ne zaman piyasaya sürüleceği de bilinmiyor. Ancak kullanıcılar Google internet sitesi üzerinden kayıt olarak gelişmeleri yakından takip edebiliyor.

VİDEO
https://youtu.be/2KpLHdAURGo