reklamı kapat

POPÜLER

GoPro’yu kaynar suya atarsak ne olur? [Video]

Aksiyon kamerası GoPro‘nun karda kışta, dağda taşta, su altında ve gökyüzünde görevini hakkıyla yerine getirdiğine defalarca tanık olmuştuk. Ancak tutup da birilerinin kaynar suya GoPro atacağını düşünmezdik. Üstelik bu kadar risk alıp görüntülediğiniz tek şey pişen bir yumurtaysa.

Yemek tarifleri veren bir YouTube kanalında yayınlanan videoda, kaynar suya atılan yumurtanın 25 saniyelik pişme sürecine GoPro sayesinde tanık oluyoruz. Aslında görüntünün kesildiği noktada kameranın koruyucu kılıfı aşırı ısınarak çatlamış ve içine su dolmuş. Tabii videoyu çeken kişi de kamerayı anında sudan çıkarmış. Bekleneceği üzere kamera sahibi GoPro’nun bir daha çalışmayacağından korkmuş. Ancak ilk anda hiçbir şekilde tepki vermeyen cihaz birkaç saat içinde toparlanıp tekrar çalışmaya başlamış.

Kamera sahibinin ilginç bir deney yaptığına şüphe yok, ancak kendisinin bu işlemi gerçekten düşünüp taşınarak yaptığını pek sanmıyoruz. Neyse ki GoPro bu işten de alnının akıyla çıkarak hem adını hem de sahibinin cebini korumuş.

VİDEO

YORUMLAR