reklamı kapat

POPÜLER

Gücünü güneşten alan kulaklık [Video]

Kablosuz kulaklıklar müzik severler için büyük kolaylık sağlasa da pillerinin hızlıca tükenmesi nedeniyle çok uzun süre kullanım imkanı sunamıyor. HELIOS adlı kulaklık ise üzerinde bulunan güneş panelleri sayesinde güneş enerjisini içerisinde toplayarak daha uzun süre müzik keyfi vadediyor.

Katlanabilir yapısı ile kolayca taşınabilen kulaklık 1 saat boyunca depoladığı enerji ile yarım saatlik kullanım imkanı tanıyor. Ayrıca içerisinde bulunan 430 mAh kapasiteli pil sayesinde 15 saat müzik dinlenebiliyor. Böylece havada güneş olmasa bile kesintisiz müzik dinleyebilmek mümkün hale geliyor.

kulaklık3
HELIOS, üzerinde bulunan mikrofon aracılığıyla kulaklık ile konuşma yapmaya da imkan veriyor. Müzik dinlerken telefon çaldığı takdirde kulaklığın üzerindeki tuş ile kolaylıkla konuşmaya geçiş yapılabiliyor. Dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretildiği açıklanan kulaklığın üst düzey bir ses performansı olduğu da gelen bilgiler arasında.

Mat siyah, parlak siyah, karbon ve ağaç renklerinde piyasadaki yerini alacak olan kulaklığa şu anda 100 sterlin vererek sahip olmak mümkün. Cihaz tam olarak piyasaya sürüldüğünde ise fiyatının 180 sterlin olacağı belirtiliyor. Kickstarter kampanyasının bitmesine 38 gün kala, istediği 50 bin sterlinlik desteğin 2 bin sterlinden fazlasını toplamayı başaran HELIOS, 2015’in ocak ayında müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

VİDEO