reklamı kapat

POPÜLER

Hakiki uçan kaykay ArcaBoard’un nefes kesen yeni videosu yayında

Geleceğe Dönüş‘teki gibi orijinal, havalı, estetik ve hafif; kısacası hakiki bir uçan kaykaya halen kavuşabilmiş değiliz. Bataryaları yüzünden yanma riski taşıyan hoverboard haberlerinin arasında geçen aylarda ortaya çıkan ArcaBoard, uçan kaykaya en yakın numune olarak karşımızda duruyor. Üretici firmadan gelen en son haber ise, kaykayın dudak uçuklatan fiyatının biraz aşağı çekilmesi ve kaykayın manevra kabiliyetlerini sergileyen yepyeni bir video yayınlamaları oldu.

ARCA Space adlı özel bir uzay şirketinin geliştirdiği ArcaBoard, 272 beygir güç sağlayan 36 elektrik fanını bünyesinde barındırıyor. Geniş gövdeli kaykay, fanlar kullanıldığı için özel bir zemine ihtiyaç duymadan her yerde uçuş gerçekleştirilebiliyor. 110 kg ve altı ağırlıktaki kulanıcıları taşıyabilen board, entegre stabilizasyon sistemine sahip. Fakat bu sistem elbette devreden çıkarılabiliyor ve board’un üzerindeki kullanıcı tamamen özgürce kontrolü ele alabiliyor. Firmanın yeni yayınladığı videoda board’un manevra kabiliyetini daha detaylı olarak görmek mümkün.

En fazla altı dakika boyunca havada kalabilen cihazın 20 bin dolarlık fiyatı, şirketin birtakım iş ortaklıkları yapması vesilesiyle 5.000 dolar kadar ucuzlamış. Yeni fiyatı 14.900 dolar olan ArcaBoard’un 14 Nisan’da Monako’daki bir etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Şimdiye kadar sipariş vermiş olanlara ise aradaki fark iade edilecek.

ARCA Space’in henüz yayınladığı ve ürünün pratikte nasıl çalıştığını detaylı olarak gösteren videoyu haberin girişinde izleyebilirsiniz.

YORUMLAR