reklamı kapat

POPÜLER

İlk uçan kaykay Hendo seviye atladı [Video]

Yıllardır “Geleceğe Dönüş’teki hoverboard gerçek oldu!” veya “Gerçekten uçabilen kaykay geliştirildi” haberlerinin gerçek anlamda fitilini ateşleyen ve bizi en az hayal kırıklığına uğratan uçan kaykay Hendo daha gelişmiş ikinci versiyonuyla karşımızda. Hendo 2.0 uçma kabiliyetlerini biraz daha geliştirmişe benziyor.

Uçmak için hala kendi özel zeminine ihtiyaç duymaya devam eden Hendo, hem tasarım hem teknoloji anlamında “uçan kaykay” fikrine biraz daha alışmış gibi. Yeni versiyonuyla kaykaya daha çok benzeyen Hendo, geliştirilmiş pil haznesi ve dörtlü motor sistemiyle hem daha çok havalanıyor hem de havada daha uzun süre kalabiliyor. İlk versiyonda dengede durmanın ve yön vermenin Tony Hawk için bile epey zor olduğunu görmüştük. Bu kez cihazı Tony Hawk denemedi ancak bu sorunlar biraz daha azlamışa benziyor. Yukarıdaki videodan Wired yazarı Brent Rose’u yeni Hendo’yu denerken görebilirsiniz.

Hala geliştirilme aşamasında olan Hendo için geliştirici firma Arx Pax çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceğini belirtiyor. Bize de hala “gerçekten” uçabilen kaykayı şimdilik ancak hayal etmek düşüyor.