reklamı kapat

POPÜLER

HUVr

Geleceğe Dönüş’teki uçan kaykay gerçek mi oluyor?

Marty McFly‘ın gelecekte ziyaret ettiği 2015 yılı yaklaştıkça Geleceğe Dönüş serisindeki pek çok icadın ne yazık ki gerçekleşmediğini görüyoruz. Ancak HUVr Tech‘in Youtube kanalında yayınladığı video kısa bir süreliğine de olsa büyük heyecan yaratarak uçan kaykaylarımıza sonunda kavuşacağımızı sanmamıza yol açtı.

Yaklaşık 4,5 dakikalık videodaki HUVr adlı uçan kaykayın görüntüleri bir hayli gerçekçi görünmekle kalmıyor, HUVr Tech videoda uçan kaykayın kesinlikle gerçek olduğunu vurgulayan bir ifadeye de yer veriyor. Üstelik videoda Dr. Emmett Brown’ın ta kendisi Christopher Lloyd’un yanı sıra ünlü müzisyen Moby ve dünyaca ünlü kaykaycı Tony Hawk’un yer alması da videonun inandırıcılığını artırıyor.

Advertisement

HUVr
Ancak HUVr Tech olarak faaliyet gösterdiğini iddia eden “uçan kaykay üreticisi”, internet kullanıcılarının dikkatli gözlerini ve titiz araştırma kabiliyetini hesaba katmamış olsa gerek. Pek çok farklı kaynağın topladığı kanıtlar videonun da, icadın da gerçek olmadığına işaret ediyor.

Araştırmalara göre “HUVr Tech” adıyla faaliyet gösteren resmi bir şirket yok, üstelik videoda görülen ve bilimsel açıklamalar yapan Nelson Chang’in Princeton’da ekonomi okumuş bir aktör olduğu da ortaya çıktı. Elde edilen en kuvvetli kanıt ise videoda 3:28’de görülen bel askısı.

HUVr
Toplanan bütün kanıtlara rağmen HUVr Tech, açmış olduğu Facebook sayfasında uçan kaykayın gerçek olduğunu iddia etmeye devam ediyor. İzleyiciler bu iddialara inanmasa da, videoda belirtilen Aralık 2014 tarihi kafalarda soru işareti yaratıyor. Bu tarihte elimize tam olarak ne geçeceği konusunda da internette çeşitli teoriler dönüyor. Bunlardan ilki bu videonun aralık ayında çıkacak bir film için viral bir kampanya yaratmak üzere çekildiği yönünde. Buna göre bu gizemli film Geleceğe Dönüş serisine eklenecek yeni bir bölüm olabilir.

HUVr
Geleceğe Dönüş hayranlarında hayal kırıklığıyla karışık merak yaratan bu viral kampanyanın bizi bir şeye hazırladığı muhakkak, ancak ne olduğunu görmek için büyük ihtimalle 9 ay beklememiz gerekecek.

VİDEO