reklamı kapat

POPÜLER

Roku

Google Chromecast’in yeni rakibi: Roku Streaming Stick

Eğer HD televizyonunuzda Wi-Fi ve çevrim içi servis desteği bulunmuyorsa, medya oynatıcı veya çevrim içi servis destekli Blu-ray oynatıcı satın almanız gerekiyor. Uzun yıllardır internet üzerindeki içerikleri televizyonlara aktaran Roku firması, Streaming Stick adını verdiği multimedya cihazının duyurusunu gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Google’ın Chromecast’e rakip olarak geliştirilen Streaming Stick, Chromecast’te olduğu gibi HDMI üzerinden televizyona bağlanarak internet üzerindeki videoları izleyebilmeyi mümkün hale getiriyor. Yaklaşık 18 gram ağırlığında ve 78,7 mm uzunluğunda olan Streaming Stick, YouTube, Netflix, HBO Go, VUDU, Amazon Instant Video ve Hulu Plus’taki içerikleri televizyon ekranına getiriyor.

1080p oynatma yeteneğine sahip olan Streaming Stick, USB üzerinden güç alıyor. 1000’in üzerinde kanal ve 31.000’in üzerinde film seçeneği sunan cihaz, kutu içeriğinden çıkan uzaktan kumanda ile de kullanılabiliyor. WEB, WPA ve WPA 2 destkeli çift bant Wi-Fi 802.11 a/b/g/n bağlantıyı bünyesinde barındıran Streaming Strick, akıllı telefon veya tabletlerdeki içerikleri de kablosuz olarak televizyona gönderebiliyor. Şu anda Roku’nun internet sayfası üzerinden  yaklaşık 50 dolardan (Google Chromecast’in fiyatı 35 dolar idi) ön siparişe açılan Streaming Stick, nisan ayında temin edilebilecek.