reklamı kapat

POPÜLER

UHD880

Philips’ten Ultra HD televizyonlara özel Android’li medya oynatıcı

Yeni moda Ultra HD televizyonlar. Çeşitli bütçelere uygun modeller yaygınlaştıkça, televizyonlara uygun aksesuarlar da teker teker duyuruluyor. Philips de IFA‘da gerçekleştirdiği sunumunda 4K televizyonlar için geliştirdiği medya oynatıcıyı görücüye çıkardı.

Android işletim sistemli medya oynatıcı UHD 880, HEVC (yüksek verimli video kodlama) formatındaki içerikleri alarak mümkün olan en yüksek görüntü kalitesiyle Philips UHD televizyonlarda görüntüleme imkanı tanıyor. 2013 ve 2014 model Philips UHD modellerle uyumlu olarak çalışacak olan medya oynatıcı, Wi-Fi, Ethernet ve USB üzerinden HEVC formatında kodlanmış videolar alabiliyor. Google’ın yakında piyasaya süreceği Android L işletim sistemine sahip olan medya oynatıcı, 2015’in ilk çeyreğinde Avrupa ve Rusya’da 249 Euro‘ya satışa sunulacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Philips’ten Ultra HD televizyonlara özel Android’li medya oynatıcı” için 2 cevap

  1. Selim dedi ki:

    “..Philips UHD televizyonlarda görüntüleme imkanı tanıyor.” Bir medya oynatıcı nasıl oluyor da belirli bir markanın belirli bir model serisinde çalışıyor? Diğer TV’lerle çalışamayacak mı? Editörler konu biraz daha dikkatli olmalı!

  2. schizophrenia dedi ki:

    uhd 880 bir medya oynatıcıdan çok hevc sıkıştırma formatına sahip olmayan 6809, 7809 ve 9708 serisi phillips 4k tvler için yükseltme kiti. haber doğru ama eksik.