reklamı kapat

POPÜLER

harman jbl

Harman’dan otomobiller için hazırlanan ilginç ses sistemi konsepti

Ses teknolojileri konusunda dünyanın en büyüklerinden Harman, CES 2021’de otomobiller için ilginç bir ses sistemi tanıttı. İşte detaylar;

Otomobil pazarına yönelik ses çözümleri de olan Samsung çatısı altındaki Harman, CES 2021‘de geleceğe yönelik bir adım attı. Firmanın hazırladığı ve alt marka JBL üzerinden sergilediği yeni konsept, otomobil içerisindeki her yolcuya kendi stereo ses sitemini veriyor. Burada yukarıda da görebileceğiniz gibi direkt olarak koltuklara stereo hoparlör sistemi entegre eden firma, bu sayede kişisel müzik deneyimini kulaklığa gerek kalmadan sunabiliyor. Bu altyapıda esasen iki farklı versiyon sunuluyor. İlk versiyon yukarıda bahsettiğimiz Personal Audio Headrest. İkinci versiyon ise Personal Audio Headrest Plus olarak geçiyor ve sınırları zorluyor. Bu daha özel sürümde yine koltukta yer alan ancak bu sefer kanatçık şekilde hareket edebilen hoparlörler karşımıza çıkıyor. Bu sayede Harman’a göre çok daha etkileyici ve kişisel bir ses deneyimi elde edilebiliyor. Bu altyapının ne zaman gerçek bir otomobil içerisinde yer alacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harman şirketi JBL bundan önce de Jbuds Frames ile dikkat çekmişti

JBL Jbuds Frames, standart gözlükler (Kalın çerçeveli modeller) için tasarlanmış bir hoparlör sistemiydi. İki parçadan oluşan yani her iki kulağın yanına da birer hoparlör koyan ürün, çıkarılabilir olduğundan oldukça kullanışlı görünüyor ve ağır olmadığı (12 gram) için bir zorluk yaratmıyor bilgisi verilmişti. Modelin açıklanan yurt dışı satış fiyatı ise 50 dolar seviyesinde yer alıyordu.

İlginizi Çekebilir

Satechi’den yeni klavye modelleri ve fazlası