reklamı kapat

POPÜLER

Harman Kardon

Harman Kardon’dan Google Asistan destekli akıllı hoparlör: Citation 500

Harman Kardon, yeni kablosuz hoparlörünü müzik tutkunlarının beğenisine sundu. Harman Kardon’un ilk kez Berlin’de gerçekleşecek IFA Fuarı’nda lanse edeceği hoparlör Citation 500 adını taşıyor.

Önümüzdeki ayın sonunda Avrupa’da ön siparişle satışa sunulacağı açıklanan hoparlör, Bang & Olufsen ürünlerinden aşina olduğumuz kumaş tasarımla boy gösteriyor. Gri ve siyah renk seçeneklerine sahip olan hoparlör, Google Asistan yeteneğiyle geliyor. Siri benzeri bir uygulama olarak karşımıza çıkan asistan kullanıcıların hoparlörü sesli olarak kontrol etmesine imkan tanıyor. 200 wattlık stereo hoparlörlerin ve 24 bit / 96 Khz yüksek çözünürlüklü ses desteği sunan hoparlörün üst kısmında renkli bir LCD dokunmatik panel yer alıyor. Bu panel üzerinden de müzik kontrol edilebiliyor. Hoparlörü, ışıkları veya termostatı kontrol etmek gibi işlevler için akıllı bir ana merkez olarak da kullanmak mümkün. Harman Kardon’un üçüncü akıllı hoparlörü olma özelliğini taşıyan Citation 500, şirketin ilk lüks akıllı hoparlörü olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harman Kardon’un yeni hoparlörü şık tasarımla göze çarpıyor

Piyasadaki akıllı hoparlörlerin fiyatları çok daha ucuz olsa da Harman Kardon Citation 500’ün fiyatı ne yazık ki yüksek. Türkiye satış fiyatı henüz belli olmayan hoparlörün yurt dışı fiyatı ise 700 dolar.

İlginizi çekebilir

İkonik tasarımlı kulaklık