reklamı kapat

POPÜLER

Harman ve Microsoft ortaklığında geliştirilen hoparlör gün yüzüne çıktı

08 Mayıs 2017

Yaklaşık 6 ay öncesinde Harman ve Microsoft cephesi yeni bir hoparlör geliştirdiğinin sinyallerini vermişti. Fakat uzun süredir geliştirilecek bu hoparlörle ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmamıştı. Uzun süredir beklenen hoparlör nihayet Harman tarafından resmen lanse edildi. 

Harman’ın sitesinde “yakında” ibaresiyle kendisini gösteren Invoke, 360 derecelik ses deneyimi vadediyor. İçerisinde Microsoft’un Cortana sanal asistanını barındıran hoparlör, bu haliyle Amazon Echo ve Google Home’a sıkı bir rakip olmayı hedefliyor. Üzerinde yer alan mikrofon sayesinde sesli komutların verilebildiği hoparlörde sesli konferans da yapılabiliyor. Skype gibi bir görüşme uygulaması kullanılarak 360 derece ses deneyimili sesli konuşmalar yapılabiliyor. Invoke’un Spotify ve Pandora gibi birçok ünlü müzik platformuna destek vereceği biliniyor.

Hoparlörün iki farklı renk seçeneğiyle geleceği söyleniyor. Bu renk seçeneklerinin ise siyah ve gümüş rengi olduğu ifade ediliyor. Daha sonrasında bu renk seçenekleri çeşitlenecek mi, bu konuda herhangi bir bilgi mevcut değil. Hoparlörün fiyatıyla alakalı herhangi bir bilgi bulunmasa da rakiplerine yakın bir fiyatla rekabeti kızıştıracağı düşünülüyor. Bu hafta düzenlenecek olan geliştiriciler konferansında hoparlörle ilgili yeni detayların açığa çıkması beklenirken hoparlörün çıkışının bahar aylarında olacağı düşünülüyor. Resmi bilgiler için kısa bir süre daha beklememiz gerekiyor.

YORUMLAR