reklamı kapat

POPÜLER

Hem sınırsız hem de tamamen ücretsiz bulut depolama servisi

Bulut depolama servisleri -ve skandallarıyla- ilgili haberler bitmiyor. Film, video, fotoğraf gibi dosyaları saklamanın ve her an her yerden ulaşmanın en iyi yöntemlerinden biri olan bulut teknolojisine ilgi büyük. Geleceği bulut depolamada gören her teknoloji firmasının kendine ait bir servisi mevcut. Biz de söz konusu teknolojinin en iyi alternatiflerinden birini hatırlatmak istedik.

Hive isimli bulut servisi belki de en iyi depolama seçeneklerinden biri. Temelde OneDrive, iCloud ve Google Drive gibi bulut servisleriyle aynı işleve sahip. Ancak Hive’ı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği saklanacak veri konusunda hiçbir sınır koymaması ve tamamen ücretsiz olması. Üstelik Hive, kullanıcıyı herhangi bir kullanım süresiyle sınırlandırmıyor. Peki bu kadar avantajlı bir hizmetin ne tür bir kusuru ne olabilir?

Evet, Hive hesabı açtığınızda ücretsiz ve sınırsız depolama alanına sahip oluyoruz ancak reklamlardan kurtulmak veya HD yayın desteği almak gibi bazı “premium” özelliklere kavuşmak için ücret ödemek gerekiyor. Eğer Hive kullanan arkadaşlarınız 10’u geçmiyorsa bu rakam ayda 9,90 dolar. Ne kadar çok Hive hesaplı arkadaş o kadar az ücret demek. Hive ağınız 100 arkadaşı buluyorsa, bulut servisinin kapıları tamamen açılıyor.

Hive, BitTorrent bağlantıları dahil birçok farklı dosya biçimini destekliyor. Bu kullanışlı bulut servisine hem web üzerinden hem de Android veya iOS uygulaması olarak sahip olmak mümkün.

hive-ss1
hive-ss2