reklamı kapat

POPÜLER

Mega, 50 GB’lık bulut depolama alanını ücretsiz sunacak

Geçtiğimiz yılın ocak ayında SOPA yasası sebebiyle dünyanın en popüler dosya paylaşım sitelerinden Megaupload kullanıma kapatılmıştı. İnternette korsan içeriklerle mücadele etmek için çıkarılan SOPA, Megaupload’un kurucusu Kim Dotcom‘un da hapse girmesine neden olmuştu. 2012’de hapse giren Dotcom, Yeni Zelanda’daki yasal boşluklardan ötürü kısa bir süre içinde hapisten çıkmış ve yeni projesi Mega üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Kasım ayında Kim Dotcom tarafından duyurulan yeni dosya paylaşım sitesi Mega, bugün kullanıma açılıyor. Dotcom’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre Mega, kullanıcılara 50 GB’lık ücretsiz depolama alanını kullanıcılara sunacak. Microsoft‘un bulut tabanlı servisi SkyDrive‘ın 7 GB, Dropbox‘ın 2 GB ve Google Drive‘ın 5 GB’lık depolama alanını ücretsiz olarak kullanıcılara sunduğu düşünülürse Mega‘nın 50 GB’lık depolama alanının oldukça yüksek olduğunu söylemek mümkün.

Ücretli hesabı olan Megaupload kullanıcılarının bundan böyle Mega’daki ücretli hesapları da kullanabileceklerini belirten Dotcom, son olarak kendisinin ve avukatlarının MegaUpload kullanıcılarının dosyalarına erişim sağlaması için çalışmalarını sürdürdüklerini, fakat şu an için bu durumun bir çözüme kavuşmasının imkansız olduğunu söyledi. Bu arada bulut tabanlı dosya paylaşım servisinde Türkçe dil desteğinin de bulunduğunu belirtelim. Mega, 50 GB’lık ücretsiz depolama alanı ile birlikte ücretli depolama alanlarını da kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar 500 GB bulut depolama alanına sahip olmak için 9,99, 2 TB bulut depolama alanına sahip olmak için 19,99, 4 TB bulut depolama alanına sahip olmak için 29,99 euro ödemesi gerekiyor.