reklamı kapat

POPÜLER

Hotmail, Kim Dotcom’un yeni sitesi Mega’yı engelledi

2012’in ocak ayında SOPA yasasından ötürü fişi çekilen popüler dosya paylaşım platformu Megaupload, kısa süre önce baştan aşağı yenilenmiş şekilde Mega ismiyle tekrar karşımıza çıktı. Fakat Hotmail‘den gelen sürpriz engelleme sitenin kurucusu Kim Dotcom‘un gözünden kaçmadı.

Megauplod yüzünden yaşanan yasal süreç sonrası tutuklanan Kim Dotcom, özgürlüğüne kavuştuktan sonra yeni servisi Mega’yı duyurmuştu. Bulut sürücü hizmeti verecek olan Dotcom, sunduğu 50 GB ücretsiz alan ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Hotmail cephesinden gelen engelleme, ilk gününde 1 milyon kayıtlı kullanıcı barajını aşmayı başaran Mega’ya, soğuk duş etkisi yaptı. Zira üyeliğin tamamlanması için gereken onay e-postaları Hotmail.com ve Outlook.com uzantılı hesaplara iletilemiyor. Durumun farkına varan yönetici, resmi Twitter profilinden geçtiği “Mega’ya kayıt olmak için Hotmail’i kullanmayın. Adresimizden gönderilen e-postaları gizemli bir şekilde engellediler. Gmail ise iyi şekilde çalışıyor.” mesajı ile takipçilerini durumdan haberdar etti.

Konuya dair herhangi bir açıklama gelmezken bunu Hotmail’in bilerek yapıp yapmadığı ya da otomatik filtre programlarının kendi kararı olup olmadığı olduğu henüz bilinmiyor.