reklamı kapat

POPÜLER

Her koşula hazır; otomobillerin King Kong’u: Avtoros Shaman 8×8 [Video]

30 Nisan 2017

6 metre uzunluğunda, 3 metre yüksekliğinde ve 2,5 metre genişliğindeki bu sekiz tekerlekli canavar, karada ve suda; her türlü koşula hazır.

Söz konusu macera olduğunda kimse sınır tanımak istemez. Maceracı ruhlar için tasarlanan “doğa düşmanı” Shaman 8×8, Rus Avtoros’un imzasına sahip. 6 ileri manuel şanzımanla gelen Shaman, 3.0 litre turbo dizel (Iveco F1C, 3.0 TD) motoruyla 146 beygir güç üretebiliyor. Fazlasıya agresif tasarımıyla savaşa hazır gibi gözüken araç saatte –sadece– 70 km hız yapabiliyor. Ayrıca saatte 5 km hızla suda da kullanabiliyor. Avtoros Shaman 8×8; on-road (önden 4 çekiş), off-road (aktif arka tekerlek direksiyonu) ve crab (bir yengeç gibi yan gidebilme) modlarıyla engel tanımıyor.


1,5 ton yük taşıyabilen araın her bir tekerleğinde bağımsız süspansiyonları var. Bu sayede Shaman, dikeyde ve yatayda 45 derecelik açılara kadar rahat bir kullanım sağlıyor.


Bir kokpite benzeyen ön konsolun yönetimi tekli koltuğunda doğanın keyfini süren sürücüye ait. Evet önde sadece bir koltuk yer alıyor ancak arka tarafta 8 kişilik bir koltuk takımına yer verilmiş. İstenirse bu koltuk dizilimi yerine yatak olarak da kullanılabilen avcı koltuk seçimi de yapılabiliyor. Tamamen kişiselleştirilebilen bir tasarıma sahip olan aracın üretimi yaklaşık 2 ay sürüyor. Avtoros Shaman 8×8 için belirlenen satış fiyatı –tam donanımla– yaklaşık 222 bin euro.

VİDEO

YORUMLAR