reklamı kapat

POPÜLER

Audi’nin uzay aracı lunar quattro ilk keşfine Alien dünyasında çıktı [Video]

Audi’nin Ay’da araştırma yapması için özel bir ekiple geliştirdiği lunar quattro, önümüzdeki ay vizyona girecek olan Alien: Covenant filminin korkutucu dünyasında beyaz perdeye konuk oldu.

Audi’nin 16 kişilik bilim adamının oluşturduğu bir grup ile birlikte geliştirdiğini açıkladığı uzay aracı lunar quattro‘nun tanıtımının üzerinden yaklaşık iki yıl geçti. 7 Aralık 1972 tarihinde Ay’a inen son insanlı uçuşu gerçekleştiren Apollo 17‘nin ardından gezegenin yüzeyine inme konusunda en önemli adımlardan birisi olması beklenen projenin Apollo 17 ekibinin indiği koordinatların yakınına gönderilmesi ve o tarihten bu yana yüzeyde bırakılan materyallerin orada olup olmadığını da kontrol etmesi görevinde kullanılacak. Audi’nin dört tekerlekten çekiş sistemi quattro, E-tron modellerinde yer alan elektrik motorlarının kullanıldığı lunar quattro üç boyutlu ve 360 derece çekim yapabilme özelliğine de sahip. Geliştirme ekibinin 2017’nin sonuna doğru göreve göndermeyi planladığı bu küçük canavar, Ay’dan önceki ilk keşfini beyaz perdede gerçekleştirdi. Audi Lunar Quattro’nun keşfe çıktığı yerse ilk bölümü 1979 yılında beyaz perdeye yansıyan kült korku filmi serilerinden Alien‘in yeni dünyası oldu.


Yönetmenliğini Ridley Scott‘ın üstlendiği Alien: Covenant‘ta yer aldığı sahnelerle karşımıza çıkan lunar quattro galaksinin karanlık noktalarını aydınlatmaya şimdiden alışmış gibi gözüküyor. Merakla beklenen Alien: Covenant’ta Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Jussie Smollett, Amy Seimetz, Callie Hernandez, Nathaniel Dean gibi isimler rol alıyor. Alien: Covenant’ın 19 Mayıs 2017‘de vizyona girmesi bekleniyor.

VİDEO

BONUS VİDEO: AUDI LUNAR QUATTRO
https://youtu.be/4hNa8uiNdR8