reklamı kapat

POPÜLER

Her yerde dakikalar içerisinde yemek yapmayı sağlayan mini taş fırın [Video]

Evde yemek yapmak hem pratik hem de eğlenceli olabiliyor. Ancak evden kilometrelerce uzakta, kamp çadırındaysanız işler o kadar da kolay olmuyor. Roccbox adı verilen fırın ise yemek pişirme işini oldukça kolaylaştırıyor.

Küçük boyutuyla her yere kolaylıkla taşınabilen Roccbox adlı bu taş fırın, iki farklı şekilde kullanılabiliyor. İstenirse doğal gazla kullanılabilen fırın, gerekirse odun yakarak da ısıtılabiliyor. Fırında kullanılan teknoloji sayesinde fırın sıcaklığı 15 dakika gibi kısa bir sürede 500 dereceye kadar çıkabiliyor. Böylece pizza yapmak için birkaç dakika yeterli oluyor. Fırının küçük olması büyük hacimli yemeklerin yapılmasını engellese de her ortama küçük de olsa bir pizza yapılabiliyor veya yine küçük bir tepside farklı yemekler pişirilebiliyor.

Oldukça yetenekli olan bu mini fırının fiyatı ise tahmin edebileceğiniz üzere pek de uygun değil. Eğer bu fırına sahip olabilmek istiyorsanız 449 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Indiegogo’da istediği bağış rakamına ulaşmayı başaran fırının haziran ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.