reklamı kapat

POPÜLER

Herkese akıllı telefon: HTC Explorer

HTC, Amerika’da satışa sunmayacağı; Avrupa, Asya, Afrika ve Ortadoğu bölgesini hedef alan basit teknik özelliklere sahip akıllı telefonu HTC Explorer’ı duyurdu. Belli başlı ülkelerde Ekim’de tüketicilere sunulacak olan ve HTC’nin piyasadaki en ucuz telefonu olması beklenen Explorer, fiyatıyla herkesi iyi bir akıllı telefon sahibi yapmayı amaçlıyor. Android’in tüm nimetlerinden yararlanan telefonda en güncel sürüm 2.3.5 bulunuyor. HTC’ye özel Sense arayüzünün de son sürümü olan 3.5’i kullanıyor olması da Explorer’ın önemli avantajlarından.
HTC Explorer
Tüm bunlar iyi güzel, peki bu telefonun “düşük” dediğimiz teknik özellikleri neleri barındırıyor bir bakalım. Explorer’ın işlemcisi 600 MHz hızla çalışıyor. Günümüzde akıllı telefonlarda çift çekirdekli 1,4 Ghz’lik işlemcilerin kullanıldığını düşünecek olursak 600 MHz biraz az tabii ki. Telefonu kullanırken zorlanmalar ve takılmalar yaşanması olası. 512 MB dahili hafızası bulunan telefonun hafızası harici SD kartlarla artırılabiliyor. Ekran büyüklüğü 3,2 inç, çözünürlük ise 480×320. Ön yüzünde kamera bulunmayan Explorer’ın arka kamerası 3 megapiksel çözünürlükte. Tüm bu özellikler ileri seviye kullanıcıları tatmin etmekten uzak olabilir ancak piyasada düşük fiyatlı akıllı telefon kıtlığı olduğu da malum. İnsanlar az para karşılığında iyi telefonlar kullanmak istiyor doğal olarak. Türkiye fiyatı ne olur aşağı yukarı bir tahmin yapabilmeniz için telefonun Avrupa’da yaklaşık 135-140 dolarlık bir fiyattan satılacağını da ekleyelim.

Explorer’ın aktif siyah, metalik lacivert ve metalik siyah renk seçenekleri bulunuyor. Ayrıca kullanıcılar metalik mavi, metalik turuncu, metalik beyaz ve metalik mor renkli arka kapaklarını değiştirerek telefonlarını özelleştirebilecek.