reklamı kapat

POPÜLER

hgs

HGS’nin mobil uygulaması ile PTT şubelerine gitmeye son

Siz de bizim gibi HGS yüklemek için benzin istasyonu veya PTT şubesine giderek yükleme işlemi yapıp bu durumdan sıkıldıysanız güzel bir haberimiz var. PTT, HGS müşterilerinin işlemlerini daha hızlı yapabilmesi için bir uygulama geliştirdi ve bu uygulamayı iOS ve Android’li cihazlar için indirmeye sundu.

PTT’nin e-ticaret girişimi olan ePTTAVM.com ve Ülkem A.Ş ile birlikte geliştirdikleri uygulamada kullanıcılar akıllı telefonları üzerinden bakiyelerine bakıp, HGS etiketleriyle para yükleyebiliyor. Telefonlarında parmak izi okuyucusu olan kullanıcılar ise kredi kartlarını uygulamaya tanımladıktan sonra parmak izleriyle yükleme yapabiliyor.

Uygulama ile plaka, T.C. kimlik veya etiket numaraları kullanılarak para yüklenebiliyor. Uygulamaya üye olunması halinde sık kullanılan HGS’ler kaydedilebiliyor; bir alt limit tanımlanarak bakiye azaldığında uygulama uyarıda bulunabiliyor. Uygulama bunun yanında GPS üzerinden hangi yol üzerinde olduğunu anlıyor ve eğer bir gişeye yakınsanız ve bakiye yetersizse sizi uyarıyor. Bu özellik sayesinde cezalı geçişlerin önüne geçiliyor.

HGS

FİYAT
Ücretsiz

BOYUT
iOS: 5,7 MB
Android: 11M

YÜKLEMEK İÇİN
iOS
Android

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
HGS
hgs