reklamı kapat

POPÜLER

Hidrolik aktarma ile fark yaratan elektrikli bisiklet: OYO [Video]

Hidrolik aktarma ile fark yaratan elektrikli bisiklet: OYO [Video]

Elektrikli bisiklet pazarına ilginç modeller eklenmeye devam ediyor. Bu sefer gerçekten fark yaratan OYO modeli öne çıkıyor.

Günümüzde birçok elektrikli bisiklet modeli bulunuyor ve bunların büyük çoğunluğu ya zincir ya da kayış ile aktarma gerçekleştiriyor. İşte burada fark yaratan OYO, zincir ya da kayış yerine “hidrolik kullanarak” aktarma yapıyor. Hidrolik sıvı ile pedal hareketini arkaya aktaran ve böylece benzersiz pürüzsüzlükte bir sürüş getiren OYO, taşıdığı hidrolik motoru ve sistemin kapalı yapısı sayesinde bakım derdini de ortadan kaldırıyor. BC Bikes tarafından geliştirilen bisiklet, motoruyla 250W güç ile 83 Nm tork getiriyor ve bununla yasal sınırlar nedeniyle 25 km/s hıza çıkılmasına imkan tanıyor. Benzerlerinden farklı olarak “sonsuz” olarak geçen bir vites sistemine sahip olan ve geçişleri kesinlikle hissettirmeyen bisiklet, henüz ne kadar menzil getiriyor bilinmiyor. Ancak kurulan sistemin menzil konusunda da kişileri üzmeyeceği düşünülüyor. Tasarımsal olarak şık görünen elektrikli bisiklet OYO, son dönemde gördüğümüz en özel modeller arasına yerleşiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OYO elektrikli bisiklet bir Indiegogo projesi ile hayat bulacak

Firma burada 50 bin dolar toplamayı hedefliyor ve şimdiye kadar 22 bin dolar toplamayı başarmış durumda. Peki bu elektrikli bisikletin fiyatı ne kadar? Açıklanan rakam, daha doğrusu en düşük bağış miktarı 1.849 dolar seviyesinde yer alıyor. Fiyatı özelliklerine göre uygun olan bisikletin 2022’de bağış yapanlara gönderileceği verilen bilgiler arasında.