reklamı kapat

POPÜLER

Hisense LTDN40T28GUK

Televizyonları ile Türkiye pazarına yeni giriş yapan Hisense, pek çoğunuza yabancı gelebilir. Merkez üssü Çin olan Hisense, ülkesinde oldukça ünlü bir firma ve yüzde 15’lik pazar payına sahip. Hatta düz panel televizyonlarda lider konumda. Global pazarda da yüzde 5’lik paya sahip olan Hisense, sıralamaya baktığımızda ilk 10 arasında karşımıza çıkıyor. Anadolu Grubu tarafından ülkemize getirilen Hisense, eğer teknoloji marketleri sık sık ziyaret edenlerdenseniz eminiz karşınıza çıkmıştır. Eh, ülkemize yeni bir televizyon firması gelir de, ofisimizi ziyaret etmemesi mümkün olabilir mi? Elbette hayır. Hisense de bu ay LTDN40T28GUK isimli modeliyle test merkezimizde, inceleme altındaydı. Detaylara geçmeden önce belirtmemiz gerekir ki, Hisense’in bu modelini ‘dişli’ rakipleriyle kıyaslamak haksızlık olur. Zira cihaz ‘giriş seviyesi’ segmentinde bulunuyor. Eğer buraya kadar tamamsak, dilerseniz şimdi ayrıntılara geçelim.

SİYAH RENKLİ, İNCE TASARIM
Siyah renkli gövdesiyle tasarım olarak fena durmadığını söyleyebileceğimiz LTDN40T28GUK, piyano siyahı ile renklendirilmiş bir ekran çerçevesine sahip. Ortasında 40 inç genişliğinde bir ekran bulunan çerçevenin alt kısmında ise ince bir çizgi halinde şeffaf malzeme kullanılmış. Bu nedenle tasarımda sıradanlıktan kendini kurtarmaya çalıştığını söyleyebileceğimiz cihazın, ekranı standa bağlayan boyun bölgesinde de yine şeffaf malzemeye yer verilerek görselliğine hareket kazandırılmış. Cam bir standa sahip olan cihazın standında kullanılan piyano siyahı ve kenarlarını süsleyen şeffaf malzeme ile de görselliği bütünleştirilmiş. Ultra Slim Design olarak isimlendirilmiş tasarımı ile karşımıza 35 mm’lik bir incelikle çıkan LTDN40T28GUK, elbette bu inceliği ekranında kullanılan LED teknolojisine borçlu. Ekranının sağ tarafında menü kullanımı için dokunmatik bir alan sunan cihaz, bu sayede kolay bir kullanım sağladığı gibi, aynı zamanda yenilikçiliğiyle de göz dolduruyor. Yine kullanımı kolay bir arabirime sahip olan cihazın, Türkçe dil desteğiyle de kullanıcıları memnun edeceğini düşünüyoruz.

BAŞARILI ÖZELLİKLER
Full HD içerikleri görüntüleyebilen LTDN40T28GUK, her ne kadar az önce bahsettiğimiz gibi teknolojik yeniliklerle donatılmış rakipleriyle kıyaslanamayacak bir segmentte bulunsa da, yine de ‘başarılı’ olarak nitelendirebileceğimiz özelliklere sahip. Bunlar arasında bulunan 100 Hz Vivid Motion teknolojisi ile hızlı hareket halinde olan görüntülerde başarı gösteren cihaz, bunun yanı sıra Mega Contrast oranı ile de siyah doygunluğunu sağlayabiliyor ve film ile oyunlardaki karanlık sahnelerde de detay kaybını maksimum ölçüde azaltıyor. Enhanced Color teknolojisini de benimseyen LTDN40T28GUK, böylece geliştirilmiş renkleri ile özellikle evinizde ekran başında spor seansları düzenlendiğiniz anlarda size büyük keyif verecektir diye düşünüyoruz. 178 derecelik yatay ve dikey geniş görüş açısıyla kalabalık oturumlarda da görüntüyü her bir izleyiciye herhangi bir detay kaybına uğratmadan ulaştıracak olan cihaz, çevre dostu özellikler de sunuyor. Maksimum değerde performans gösterirken 145 watt enerji tüketen televizyon, Standby modundayken ise yalnızca 1 watt güç tüketiminde bulunuyor.

STANDART BAĞLANTI DESTEĞİ
Bağlantı çeşitliliği konusunda kendisiyle aynı segmentte bulunan rakiplerinden herhangi bir fark sunmayan LTDN40T28GUK, kablosuz bağlantıları ne yazık ki desteklemiyor. Tüm bağlantılarını arka tarafında saklayan cihaz, üzerinde dört adet HDMI bağlantısı bulunduruyor. Bunun yanı sıra USB bağlantısı ile taşınabilir belleğinizde depoladığınız multimedya dosyalarını görüntüleyebilmeniz için bir fırsat da sunan televizyon, diğer bağlantılarıyla ise standartları koruyor.

SONUÇ
Televizyon piyasasına baktığımızda, sizin de bildiğiniz üzere karşımıza artık televizyon izleme alışkanlıklarını değiştiren çeşitli cihazlar çıkıyor. Kullanıcıları koltuklarından kalkmaksızın çevrim içi dünyaya taşımaya ağırlık veren firmaların yanı sıra son trend elbette 3D televizyonlar. Her ne kadar 3D televizyonlar ülkemizde henüz kendine ‘sağlam’ bir kullanıcı kitlesi edinememiş olsa da, çevrim içi deneyimi mümkün kılan bağlantılara sahip televizyonlar kullanıcılar tarafından oldukça rağbet görmekte. Bu noktada LTDN40T28GUK, halihazırda özellikleriyle ne yazık ki bu cihazların direkt olarak gerisine düşüyor. Elbette kendisiyle aynı segmentte bulunan ürünler de öyle. Cihaz, kablosuz bağlantı teknolojileri bir tarafa, üzerinde en azından bir Ethernet bağlantısı bulundursa bu tutumu değiştirebilirdi diye düşünüyoruz.

CAM STANT
Hisense LTDN40T28GUK
Cihaz, cam standında piyano siyahına yer vermiş

EKRAN ÇERÇEVESİ
Hisense LTDN40T28GUK
Cihaz, siyah çerçevesiyle iyi bir görsellik sunuyor

LED EKRAN
Hisense LTDN40T28GUK
LTDN40T28GUK’nın ekranı LED arka aydınlatmalara sahip

DOKUNMATİK ALAN
Hisense LTDN40T28GUK
Menü kullanımı için dokunmatik tuş takımını kullanabilirsiniz

KIRMIZI IŞIKLANDIRMA
Hisense LTDN40T28GUK
Ekranın hemen altındaki kırmızı LED ışıklar görselliği destekliyor

ŞEFFAF MALZEME
Hisense LTDN40T28GUK
Çerçevenin alt kısmındaki bir şeffaf malzeme cihazı estetik kılıyor

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-4YILDIZ-

PERFORMANS
-4YILDIZ-

ARTILAR
Görüntü kalitesini olumlu yönde etkileyen teknolojiler, ince tasarımı, LED ekranı, dört HDMI bağlantısı.

EKSİLER
Çevrim içi deneyim şansı sunmaması, fiyatıyla rakiplerinden avantajlı olmaması.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 40 inç

Çözünürlük
• Full HD

Kontrast
• Mega Contrast

Özellikler
• 100 Hz Vivid Motion
• Enhanced Color

Görüş Açısı
• 178 derece

Bağlantılar
• HDMI (4 adet)
• Scart
• USB
• VGA
• S/PDIF
• Kulaklık

Dahili Hoparlör
• 2×8 watt

Enerji Tüketimi
• 145 W

Boyutlar
• 989 x 35 x 636 mm