reklamı kapat

POPÜLER

Hızın bir adım ötesinde: 2017 Aston Martin Vanquish S

Aston Martin, yeni nesil ürün gamının en son temsilicisi Vanquish S’i gelişmiş altyapısıyla kullanıcıların beğenisine sundu.

Sadece bir parçasını veya noktasını gördüğünüzde üreticisini hemen tanıyacağınız otomobiller vardır. Motorun keyif veren çalışma homurtusunu duymadan evvel tasarım çizgileriyle kendi standartlarını oluşturan markalar izlemesi bile keyif veren modelleri ortaya koyuyor. O üreticilerden birisi de elbetteki Aston Martin. İngiliz üretici, ilk jenerasyonunu 2001 yılında sunmaya başladığı Vanquish serisinin üretimini 2007 yılından sonlandırmış, 2013 yılında yeni haliyle tekrardan karşımıza çıkarmıştı. 2013 yılındaki yeni formundan itibaren “ikinci” yeni jenerasyonuyla karşımıza çıkan Vanquish’in performans modeli olan Vanquish S, yüksek performansı, bir tık üzerinde daha sportif bir şekilde kullanıcılarla buluşturuyor.
astonmartinvanquishs5

Aston Martin Vanquish S’in standart modellere nazaran en büyük farkının tasarım ve kullanılan parçaların tarafında olduğunu söyleyebiliriz. İkonik Aston Martin tasarımını daha aerodinamik ve sportif bir yapıda karşımıza çıkaran tasarım ekibi, araç dahilinde yer verilen yeni komponentleri karbon fiber alaşımdan meydana gelmiş parçalardan oluşturuyor. Özellikle eklenen bu parçaların gözle görülür en büyüklerinden olan ön tampon ve arkda difizöre ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Arka tarafta yer verilen karbon fiber difizörle birlikte Vanquish S’in dörtlü egzoz yapısı da elden geçirilmiş bir şekilde entegre ediliyor. Aracın ön tarafında yer verilen panjurda da bu izleri görmek mümkün. Vanquish S’in bir Aston Martin olduğunu belli eden ızgarayla birlikte, 20 inçlik beş kollu jantlar ve ışıklandırmalar her zamanki gibi tasarımı bütünsel olarak tamamlıyor. Vanquish S, altyapısıyla da tamamiyle sportif bir sürüş deneyimini kullanıcısına vadediyor. Yeni sportif süspansiyon sistemiyle birlikte standart Vanquish’te yer alan anti-roll çubuğunun elden geçirilmiş ve iyileştirilmiş hali, Vanquish S’in erişebildiği yüksek hızlardaki viraj deneyimini maksimize şekilde iyileştiriyor.
astonmartinvanquishs7

2017 Aston Martin Vanquish S’in kaputunun altında 5.9 litre hacimli V12 motor görev yapıyor. Motorda yapılan modifikasyonlarla birlikte Vanquish S’in standart modeldeki güçten 12 beygirlik bir değer artışıyla toplamda 580 beygir gücünde olduğunu ve bu gücü 7.000 devirde verebildiğini görüyoruz. Vanquish S, 630 nm‘lik maksimum tork değeriniyse 5.500 devirde verebiliyor. Aston Martin ekibi bu güçlü motorun aktarılmasında Rapide S’te yer verdiği ve hızlanma aralığında iyileştirme yapılan sekiz ileri Touchtronic III şanzımanı kullanıyor. Tüm bu elemanların birleşmesiyle Aston Martin Vanquish S saatte yaklaşık 325 km hıza erişebilirken 0‘dan 100‘e hızlanmasını 3.5 saniyede tamamlayabiliyor. Aralık ayından itibaren satışa sunulması planlanan Aston Martin Vanquish S’in 294.950 dolardan başlayan yurt dışı fiyatlarıyla sahiplerini bekliyor olacak.