reklamı kapat

POPÜLER

Honor

Honor’dan araçları hareket ettirebilen göz izleme teknolojisi

Honor yapay zeka teknolojisiyle önemli bir gelişmeyi duyurdu. Honor’un geliştirdiği yapay zeka destekli göz izleme özelliği, kullanıcıların araçlarının içine girmeden gözleriyle hareket otomobillerini kontrol etmeye imkan tanıyor.

Kullanıcıların göz hareketlerini takip edebilen Honor Magic6 Pro’nun yapay zeka tarafından desteklenen göz izleme özelliğiyle kullanıcılar arabalarını kontrol etmek için artık sadece göz hareketlerini kullanıyor. Autocar isimli internet sayfası teknolojinin çalışma prensibini de gözler önüne serdi. Paylaşılan videoda Honor Magic6 Pro ile yapılan göz kontrolüyle motorun açılması, kapatılması, ileri ve geri hareket etmesi gibi bir araç için olan dört temel işlev gösteriliyor. Belirli bir noktaya 2-3 saniye baktıktan sonra ilgili işlev aktifleştiriliyor ve araç komutları gerçekleştiriyor. Paylaşılan videoyu hemen aşağıdaki video üzerinden izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor Magic 6 Pro ne gibi özellikler vadediyor?

Android 14 yüklü gelen telefonda 2.800 x 1.280 piksel çözünürlüklü 6,8 inç LTPO OLED ekran yer alıyor. Bu ekran 120 Hz yenileme hızına destek veriyor. Bu sayede akıcı bir ekran deneyimi elde edilebiliyor. Telefonun ekran parlaklığı ise maksimumda 5.000 nite kadar çıkabiliyor. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili telefonda 12/16 GB RAM bulunuyor. Telefon kamera performansıyla da öne çıkıyor. Cihazın arka tarafında 50 megapiksel ana, 180 megapiksel periskop telefoto ve 50 megapiksel ultra geniş açı kamera var. Cihazın ön tarafında 50 megapiksel kamera ve ToF 3D sensör yer alıyor. Pil kapasitesi 5.600 mAh olan telefon 80 watt hızlı şarj özelliğine destek veriyor. Cihaz kablosuz tarafta ise 66 watt şarj özelliğine sahip. Yurt dışı fiyatı 730 euro olan telefonun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise belli değil.

Haberde kullanılan görsel Autocar‘a aittir

İlgili video