reklamı kapat

POPÜLER

Honor Magic V3 Honor Magic Vs3
Honor Magic V3
Honor Magic V3

Honor Magic V3 sonrasında Magic Vs3 tasarımı da ortaya çıktı

Türkiye’de de yer alan büyük firmalardan Honor, yakında karşımıza Honor Magic V3, Vs3 ve fazlası ile çıkacak.

Geçtiğimiz hafta yapılan resmi açıklamaya göre 12 Temmuz tarihinde Honor Magic V3 ve Magic Vs3 katlanabilir telefon modelleri ile MagicPad 2 Android tablet ve gövde inceliğiyle öne çıkacak MagicBook Art 14 dizüstü bilgisayar modeli tanıtılacak. Çin dışında satılıp satılmayacağı halen bilinmeyen bu cihazlardan Magic V3 ile Magic Vs3, çok ince ve aynı zamanda hafif olacak. Hatta telefonlar katlanabilir telefon pazarının en ince üyeleri olarak lanse edilecek. Güçlerini Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden ve en üstte 16 GB RAM’den alacak telefonlar, 10 Temmuz’da tanıtılacak Samsung Galaxy Z Fold 6 karşısında mücadele edecek. Kısa süre önce yapılan paylaşımlara göre Magic V3 modeli toplam dört farklı renkte satışa sunulacak. Model için turuncu, yeşil, siyah ve beyaz renk seçenekleri hazırlanmış durumda. Dışında kavisli yapıya sahip bir ekrana yer verilen Magic Vs3 ise yeşil, beyaz ve siyah olmak üzere üç farklı renkte satılacak. Arkasında dikdörtgen yapıda bir kamera modülüne yer verilen telefon, bu modülde birisi periskop olmak üzere üç farklı kameraya ev sahipliği yapacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çinli şirket geçtiğimiz hafta akıllı telefonları için yeni yapay zeka özellikleri tanıtmasıyla ses getirmişti. Honor, direkt olarak cihazlarda çalışan yapay zeka temelli “AI Defocus Göz Koruması” ve “AI Deepfake Algılama” özelliklerini tanıttı. Tanıtılan ilk özellik, uzun süreli ekran kullanımının neden olduğu uzağı görememe artışına odaklanıyor. Teknoloji şirketin açıklamasına göre, telefonun ekranında “Defocus” olarak geçen gözlükleri simüle etmek için yapay zekadan yardım alıyor. Honor bu teknolojinin, 25 dakika boyunca okuma yapan kullanıcıların geçici miyopisini ortalama 13° azalttığını, hatta bazı kullanıcıların 75°’lik azalma yaşadığını belirtiyor.

Diğer özellik ise “Deepfake” tarafına odaklanıyor. Burada da yapay zekadan yardım alan şirket, ekrandaki Deepfake içerikleri saniyeler içerisinde tespit edebiliyor. Sistem insan gözünün fark edemeyeceği kusurları belirlemek için göz teması, görüntü netliği ve aydınlatma gibi detaylara kare kare bakarak inceleme gerçekleştiriyor. Bu sistem, özellikle canlı video görüşmelerde Deepfake kullanarak dolandırıcılık yapan kötü niyetli kişilere karşı çok güzel görünüyor.

Honor Magic V3 yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER