reklamı kapat

POPÜLER

HP Photosmart Premium

Photosmart Premium’u kutusundan çıkarıp da dış görünümüne şöyle bir baktığınızda on parmağında on marifet havası dikkatinizi çekiyor. Açıldıktan sonra ekranında, kurulum için neler yapmanız gerektiğini anlatan maddeler çıkıyor. Photosmart Premium, hepsi bir arada baskı çözümleri sunan bir cihaz. Hem fotoğraflarınızın laboratuar kalitesinde baskısını alabiliyor, hem de gelişmiş bir yazıcı görevi görüyor. Dahili Wi-Fi özelliğine sahip; kısa süren bir taramanın ardından kablosuz ağınızı buluyor. Yazıcıyı ağa tanımladıktan sonra CD’den yazılımı bilgisayarınıza kurarak süreci sonlandırıyorsunuz.

MİNİMUM TUŞ SAYISI
Cihazın iki adet tepsisi bulunuyor; üstteki fotoğraf kağıdı, alttaki normal kağıt için. Üzerinde açma kapama tuşundan başka fiziki hiçbir tuş bulunmuyor. Yapmak istediğiniz her türlü ayarı 4.3 inçlik dokunmatik ekrandan hallediyorsunuz. Cihazın ön yüzünde, tepsilerin hemen yanında hafıza kartı girişi bulunuyor. Memory Stick Duo, Secure Digital/ MultimediaCard bellek kartlarıyla uyumlu olan bu girişe taktığınız karttaki fotoğrafları anında basabilirsiniz.

KULLANIŞLI ÖZELLİKLER
Parlak siyah tasarımıyla adı gibi Premium bir görünüm sergileyen yazıcının performansından ve kendine has özelliklerinden memnun kaldığımızı belirtmeliyiz. Kablosuz ağa bağlı olduğu için PC’ye ihtiyaç duymadan, cihazda yüklü gelen uygulamalar aracılığıyla haritalar, takvimler, Sudoku bulmacaları, çocuklar için animasyon baskıları ya da nota sayfaları gibi eğlenceli ve kullanışlı içerikleri yazdırabiliyorsunuz. Geniş ekranda baskı tarama ve kopyalama seçeneklerini görüntüleyip yönetebiliyorsunuz. Otomatik çift taraflı yazdırma özelliğini kullandığınızda yüzde 50 oranında kağıttan tasarruf etmenizi sağlıyor. HP’ye özel ePrint fonksiyonundan yararlanmak da çok basit. Ekrandan Web ayarları sekmesine geldiğinizde HP yazıcınızın bir e-posta adresinin olduğunu göreceksiniz. Evet, karışık sayı ve harflerden oluşuyor ama bu adres yazıcınıza herhangi bir yerden baskı için belge gönderebilmenizi sağlıyor. Başka bir şehirden hatta başka bir ülkeden Photosmart Premium’a gönderdiğiniz fotoğraf ya da belgenin yazılabilmesi için cihazın internete bağlı olması yeterli.

AIRPRINT
Photosmart Premium, AirPrint destekleyen HP yazıcı modellerinden biri. AirPrint, ePrint özelliği bulunan HP yazıcılardan, iPad, iPhone ya da iPod touch üzerinden baskı alınmasını sağlıyor. Buradaki kilit nokta, cihazın kurulumunu yapmanıza gerek kalmaması veya kablolu bir bağlantıya gerek duymamanız. Yazdıracağınız belgeyi seçtikten sonra yazdırma seçeneklerini görüntülediğinizde HP Photosmart Premium yazıcı karşınıza gelecek. Kaç kopya istediğinizi ve çift taraflı yazdırmak isteyip istemediğinizi hızlıca seçtikten sonra belgeyi yazıcıya gönderiyorsunuz. Bu kadar basit.

► Teknik özellikler ve puanlama sayfa 2‘de