reklamı kapat

POPÜLER

HP’den Star Wars hayranlarına özel dizüstü bilgisayar

Yeni Star Wars filmi The Force Awakens için artık çok az bir süre kaldı ve hayranların yanı sıra üreticilerin de heyecanı üst seviyede. Zira yeni bir Star Wars filmi demek, Star Wars temalı ürün demek. Disney ve Lucasfilm ile iş birliğine giden HP de Star Wars temalı bilgisayarlarını kullanıcılarla buluşturmak için gün sayıyor.

Star Wars Special Edition adını taşıyan HP dizüstü bilgisayarda ünlü yapımdan birçok detay yer alıyor. Star Wars Aurebesh fontu ile yazılmış “Galactic Empire” yazısı, klavyedeki Stormtrooper tasarımı, X-Wing temalı touchpad ve karanlık tarafa vurgu yapan kırmızı arka aydınlatmalı klavye Star Wars ruhunu yansıtan detaylar arasında.

yGuFT2nQJM_ypbNgjjWOk1KrxXO7n2Qeyrz7h10GLJg
Dizüstü bilgisayarın üzerindeki görsel detayların yanı sıra bilgisayarın içinde de Star Wars hayranları için hazırlanmış birçok sürpriz var. Kullanıcılar Imperial Cog masaüstü ikonuna tıklayarak bilgisayarın temaları ve galerileri arasında gezinmelerini sağlayan Star Wars Kumanda Merkezi’ne erişebiliyor. Kullanıcılar ayrıca 40 yıllık Star Wars tarihçesinde iz bırakmış binin üzerinde görüntü ve benzersiz içerik koleksiyonlarına da erişebiliyor. Söz konusu içerikler arasında Star Wars filmlerinin kamera arkası görüntüleri, senaryo taslakları, sanatsal çalışmalar, klasik fotoğraflar, set ve kostüm tasarımları ile ses dosyaları yer alıyor.

Galeriler, Star Wars hayranlarına özel çeşitli kategorilerde içeriklere sahip. Koleksiyonlar bölümünde orijinal film posterleri yer alırken Konsept Sanat bölümünde Lucasfilm’in ilk dönem karakterleri, kostümler ve set tasarımlarına yönelik çalışmaları bulunuyor. İllüstrasyon bölümü ise, siyah-beyazdan çizgi romana kadar Star Wars çalışmaları sunuyor.

Star_WarsTM_Special_Edition_sleeve_left_facing
Star Wars’la ilgili daha birçok farklı özelliğe sahip olan bilgisayarın teknik özelliklerine gelecek olursak, Special Edition Full HD çözünürlüklü ve opsiyonel dokunmatik özellikli 15,6 inçlik bir ekrana sahip. Intel i5 ve i7 işlemci seçeneğiyle gelen bilgisayar 2 TB’a kadar HDD ve 12 GB’a kadar RAM desteği sunuyor. Intel HD Graphics 520 ve NVIDIA GeForce 940M grafik işlemcileri yine kullanıcıların tercihine bırakılmış.

Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayar, seçilen özelliklere göre değişmekle birlikte, 799 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş durumda. Bunun dışında fotoğraflarda gördüğünüz ve opsiyonel olarak verilen kılıfın fiyatı ise 39 euro.