reklamı kapat

POPÜLER

HP’nin yeni tablet modelleri Slate 7 ve Slate 8 satışa sunuldu

Üçlünün en uygun fiyatlı modeli Slate 7 Plus, 1280×800 çözünürlükte 7 inç ekranaa  ve 4 çekirdekli NVIDIA Tegra 3 işlemciye sahip. 1 GB RAM, 8 GB dahili hafıza ve 5 megapiksellik kamerası ile 150 Dolar satış fiyatına sahip tablet Amazon’un benzer özellikli Kindle Fire HD modelinden 10 Dolar daha pahalı olarak karşımıza çıkıyor.

hp extreme
Aynı ekran boyutuna sahip Slate 7 Extreme ise NVIDIA Tegra 4 işlemciye, 16 GB dahili hafızaya ve 200 dolar gibi daha yüksek bir fiyata sahip olarak tüketicilerin beğenisine sunuluyor. İki model arasındaki bir diğer önemli farklılık ise pil gücünde ortaya çıkıyor. Plus modeli HP verilerine göre 6 saat 30 dakikalık pil ömrü sunarken Extreme modeli 1o saat 30 dakika boyunca kullanım vadediyor.

hp-slate-8-pro

Serinin son halkası Slate 8 Pro ise 1600×1200 çözünürlüğe sahip 8 inç ekran boyutu ile diğer iki modelden farklılaşıyor. Bu model de Extreme’de olduğu gibi Tegra 4 işlemci ve 16 GB dahili hafızaya sahip olarak üretilmiş. Aynı zamanda kamerası da güçlendirilen model 8 MP HD kayıt yapabilen bir arka kameraya sahip. Slate 8 Pro tabletin ses gücüne Beats Audio dokunuşu ile katkı yapılmış ve 11 saat 30 dakikalık pil ömrü ile serinin en güçlü ve dayanıklı modeli olarak 330 dolar satış fiyatı ile mağazada yer alıyor. Her üç modelde de Android 4.2.2. Jelly Bean versiyonu yüklü olarak geliyor. Bu son modeller ile HP’nin özellikle Google Nexus 7’yi kendisine rakip olarak seçtiği yorumları yapılıyor. Bilindiği üzere yeni Nexus 7’nin satış fiyatı 230 dolar’dan başlıyor.

İLGİLİ HABERLER