reklamı kapat

POPÜLER

HTC 10

HTC 10 ve Samsung Galaxy S7 düşürme testinde karşı karşıya [Video]

HTC 10 ve Samsung Galaxy S7 bünyelerinde barındıkları özelliklerle bu yılın şüphesiz en iyi Android’li telefonları arasında yer alıyor. Sundukları özellikler haricinde tasarımlarıyla da büyük beğeni toplayan telefonlar sağlam gövdeleriyle dikkat çekiyor. HTC 10 yekpare metal bir gövdeye sahipken, Samsung Galaxy S7’nin gövdesinde metal ve cam malzemeler kullanılıyor.

PhoneBuff isimli internet sitesi her iki telefonun düşmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğunu gözler önüne sermek için karşılaştırma videosu yayınladı. Yayınlanan videoya bakıldığında telefonların belli bir yükseklikten beton zemine atıldığı görülüyor. Arka yüzeyi beton zemine bakacak şekilde belli bir yükseklikten atılan telefonlardan Galaxy S7’nin cam arka yüzeyi paramparça olurken HTC 10’nun arka yüzeyinde çok az çizikler oluşuyor.

Ön yüzeyi beton zemine bakacak şekilde belli bir yükseklikten atılan karşılaştırmada ise Galaxy S7’nin ekranı çalışamaz hale geliyor. HTC 10’nun ekranı ise bu testi başarıyla geçiyor. HTC 10’nun ekranı ancak 32. atışın ardından kullanılamaz hale gele geliyor. HTC 10’un Samsung Galaxy S7 karşısında düşmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğunu haberin girişindeki video üzerinden izleyebilirsiniz.