reklamı kapat

POPÜLER

HTC Desire 626 incelemesi

HTC, Desire ailesine kattığı Desire 626 ile fiyat performans dengesini korurken giriş seviyesine de yeni bir soluk getiriyor.

Yeni amiral gemileri One M9 ve One M9+ ile eleştirilere maruz kalan HTC bu sefer giriş seviysie bir cihazla karşımızda. Telefon fiyatlarının giderek arttığı dönemde fiyat performans dengesini yakalamaya çalışan ürünlerle ön plana çıkmak isteyen HTC, Desire ailesinin en yeni üyesi Desire 626 ile iddiasını ortaya koyuyor. Desire modellerinden alıştığımız polikarbon gövdeyle gelen HTC Desire 626, pürüzsüz gövdesiyle oldukça hoş bir dokunma hissine sahip. Biz çift renk tasarımın tercih edildiği cihazın rengarenk versiyonları arasında lacivert gövde ve açık mavi kenarların yer aldığı modeli inceledik.

htc-desire-626-01

TASARIM

Koyu renk polikarbon gövde parmak izi tutmuyor ve bu da kullanımı destekleyen noktalardan biri oluyor. Telefonun SIM kart ve microSD kart girişi hemen sol kenarda bir kapakçık altına gizlenmiş. Bu tasarım bütünlüğünü bozmamak adına oldukça mantıklı bir tercih olsa da bu tarz “kapakçık” sistemleri uzun kullanımlarda sıkıntı yaratabiliyor. Telefonun arkasında yer alan kameranın etrafında açık mavi çerçeve yer alıyor. Tasarıma katkısı tartışılır ancak HTC’nin kullanmayı çok sevdiği bir detay olduğu kesin. 5 inç boyutunda ekranla gelen Desire 626 HD çözünürlük sunuyor. Ekran çözünürlüğü giriş seviyesi bir cihaz için fazlasıyla yeterli. Ekran parlaklığı ise tamamen açıldığında iyi bir performans sergiliyor ancak pil ömrünü uzatmak adına otomatik parlaklık moduna aldığınızda ne yazık ki yetersiz kalıyor.