reklamı kapat

POPÜLER

HTC One ME9’un ilk görseli ve teknik özellikleri sızdı

Bu yıl HTC imzalı telefona doyacağız anlaşılan. One M9, One M9+, Butterfly 3 derken yeni bir cihazla daha karşı karşıyayız. İlk render çizimleri ve teknik özellikleri sızan telefon, yine bir One M9 varyantı.

HTC One ME9 adını taşıyacağı söylenen telefonun sızan görsellerine bakacak olursak, alıştığımız, hatta artık akraba olduğumuz bir tasarımla karşı karşıyayız. HTC ya tasarım ekibinin maaşlarını ödemiyor ya da bu tasarımın gerçekten özel bir anlamı var. Elbette kimse HTC’den radikal bir değişim beklemiyor. Nitekim Apple ve Samsung da yavaş yavaş değişen, belli bir çizgide seyreden cihazlar çıkarıyor. Ancak HTC’nin Desire ve One serisi cihazları kendi içlerinde birbirinin kopyası olmaya başladı.

htc-one-me9-leak-640x362
One ME9’u diğer M’lerden ayıran en önemli detay ise, çerçevesi metal olmasına rağmen arka kısımda polikarbon malzeme kullanılması. Ön kısımda ise parmak izi okuyucu olduğu tahmin edilen bir tuş yer alıyor. QHD 5,2 inçlik bir ekranın kullanıldığı telefonda 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 2.900 mAh kapasiteli pil, 20 MP arka kamera ile UltraPixel ön kameranın yer alacağı belirtiliyor. İlk etapta temmuz ayında Asya ülkelerinde satışa sunulacak olan One ME9’un Avrupa ve Amerika’ya ne zaman uğrayacağı bilinmiyor.