reklamı kapat

POPÜLER

HTC One (M8)’in ekonomik versiyonu Ace’in fotoğrafları ve teknik özellikleri sızdı

HTC’nin amiral gemisi One (M8)‘in suya dayanıklı olacağı öne sürülen Prime versiyonunun 3 Haziran’da çıkması beklenirken, daha ekonomik bir M8 versiyonu niteliğindeki Ace‘in fotoğrafları ve teknik özellikleri “sızdı”. Çinli ifanr sitesinde yayınlanan bu fotoğrafa bakılırsa M8 Ace, orijinal M8’ten çok da farklı görünmüyor.

Sitedeki bilgilere göre M8 Ace’te 5 inçlik Super LCD3 Full HD 1080p ekran bulunacak. 2,5 GHz’lik dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 işlemcinin yanı sıra 2 GB RAM, 16/32 GB dahili bellek ve 2.600 mAh pil de M8 Ace’in diğer özellikleri arasında. İşlemci hızının orijinal M8’ten biraz daha fazla olduğunu gördüğümüz Ace’in bir diğer farkı da UltraPixel kamera teknolojisi yerine 13 megapiksellik arka kamerayla 5 megapiksellik ön kamerasının bulunacak olması. Arkada iki kamera görülüyor, büyük olasılıkla ikinci kamera düşük çözünürlüklü ve derinlik algılama amaçlı.

KitKat’la gelmesi beklenen telefonda HTC’nin Sense 6.0 arayüzü bulunacak. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere M8 Ace de BoomSound’lu hoparlörlere yer verecek, ancak bu modeldeki hoparlörler orijinal M8’tekinden biraz daha ufak gibi görünüyor. Ayrıca kasanın metal yerine plastik olduğu da görülüyor, tabii HTC’nin fiyatı düşürmek için kasa malzemesini plastik yapması kaçınılmaz. Ancak ucuz kasa cihazın kalitesiz olacağı anlamına gelmiyor. Son zamanlarda son derece sağlam modellerle karşımıza çıkarak küçümsenmemesi gereken bir oyuncu olduğunu kanıtlayan HTC’nin Ace’i de şüphesiz segmentinin değerli oyuncularından biri olacaktır.

YORUMLAR