reklamı kapat

POPÜLER

HTC One (M9) Plus’ta parmak izi okuyucu yer alabilir

HTC One (M9) ile ilgili ortaya çıkan bilgilerin ardından şimdi de HTC One (M9) Plus‘un teknik detayları ortaya çıkmaya başladı.

HTC One’dan daha büyük olacağı ve teknik anlamda da daha gelişmiş olacağı söylenen HTC One (M9) Plus’ın iPhone 6 Plus’a rakip olacağı düşünülüyor. İki farklı arka kamera yerine güçlü bir tek kameranın yer alacağı söylenen HTC One (M9) Plus’ta 20,7 megapiksel çözünürlüğünde kameranın bulunacağı iddia ediliyor. Bildiğiniz üzere M9 modelinde çift kamera olacağı söyleniyordu. Dolayısıyla (M9) Plus’ta kamera anlamında farklılık göze çarpıyor.

One (M9) Plus’a gelmesi beklenen bir diğer önemli özellik ise günümüzde çoğu akıllı telefonda kullanılmaya başlanan parmak izi okuyucusu. Henüz hiçbir telefonunda parmak izi okuyucu bulundurmayan HTC’nin bu hamlesinin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu noktada bir detayı belirtmekte fayda var. İddialar gösteriyor ki parmak izi okuyucu M9 modelinde yer almayacak ve yalnızca Plus olan sürümde kullanılabilecek. Şu anda iddiadan öteye gidemeyen bu özelliklerin önümüzdeki dönemlerde resmiyete kavuşması bekleniyor.