reklamı kapat

POPÜLER

HTC One M9’un yeni güncellemesi kamera performansını artırdı

HTC One M9’un en çok eleştirilen kısımlarından biri şüphesiz ki kamera performansı. Rakiplerinin gerisinde kalan HTC M9, düşük ışıkta grenli fotoğraflar çekmesi ve flaşlı çekimlerde nesneleri aşırı parlak göstermesi nedeniyle kullanıcıların canını sıkıyordu. Cihazın yayınlanan yeni güncellemesi, bu sorunların en azından bir kısmının üstesinden gelmeyi başarıyor.

Yeni güncellemeyle HTC M9’un mükemmel fotoğraflar çektiğini söyleyemeyiz. Ama cihazın eski haliyle karşılaştırma yaparsak büyük bir farkın olduğu çok açık. Güncelleme sonrası düşük ışıklı alanlarda gerçekleştirilen çekimlerde çok daha net görüntüler elde ediliyor. Görüntüler hala beklendiği kadar net olmasa da çok daha az grenin olması dikkat çekiyor. Ayrıca renkler de eskiye nazaran çok daha iyi görünüyor. Flaş ile çekilen fotoğraflarda da değişiklik gözleniyor. Eski versiyonda flaşın etkisiyle birlikte çekilen yeri görmek neredeyse imkansız hale gelirken, yeni güncellemede nesneler daha iyi ışık alıyor ve daha doğru renkler sunuyor. Henüz Türkiye’de indirmeye sunulmayan güncellemenin ne zaman dağıtılacağı konusunda resmi bir açıklama da bulunmuyor.

Güncelleme sonrasında iyileşen kamera ile çekilmiş fotoğraflara aşağıdan ulaşabilir, görsellerin tamamına buradan göz atabilirsiniz.

  Eski versiyon                                                                                  Yeni versiyon

m1
m7
m6
m5
m4

YORUMLAR