reklamı kapat

POPÜLER

HTC Rhyme sıradışı aksesuarlarla geliyor

HTC dün New York’ta gerçekleştirdiği bir etkinlikle yeni telefonu HTC Rhyme’ı tanıttı. LOG dergisi olarak biz de oradaydık ve bu stil sahibi telefonun lansmanına tanıklık ettik. Rhyme, tasarımı ve aksesuarlarıyla ön plana çıkan bir model. ABD’de Verizon ile satılacak olan versiyonun erik rengi olarak sunuluyor. Ancak Asya ve Avrupa’da satılacak Rhyme’ların berrak su ve kum saati renk seçenekleri mevcut olacak.
HTC Rhyme
3,7 inç ekranlı HTC Rhyme, 130 gram ağırlığında. Klasik HTC tasarımından nasibini almış olan telefon, zarif görünümlü HTC modellerinden biri. Android 2.3 işletim sistemi ile çalışan HTC Rhyme’ın arayüzü HTC Sense 3.5. Sense 3.0’a oldukça benzeyen arayüzün farkı ana ekrandaki bazı yeniliklerle kendini belli ediyor. Cihazın işlemcisi 1 GHz Qualcomm, RAM’i ise 768 MB. 4 GB’lık dahili belleğe sahip olan HTC Rhyme, VGA çözünürlüğünde ön kameraya ve 5 MP’lik arka kameraya sahip. LED flaşlı ve otofokus özellikli olan 5 MP’lik bu kamera ile 720p video kaydı yapmak mümkün.
Bluetooth kulaklıklar
HTC Rhyme’ın, aksesuar seti özenle tasarlanmış. Bluetooth kulaklıkları bunlar arasında sayabiliriz. Rahatlıka giyilebilen kulaklıklar telefonun kendisiyle aynı çizgide tasarlanmış.
Araç hoparlörü
Kullanıcılar otomobilin içindeyken bu Bluetooth kulaklıkları kullanmak yerine araç içinde kullanılmak için tasarlanmış olan Bluetooth hoparlörü de kullanılabiliyor.
Dock istasyonu
Aksesuarlar arasında bildiğimiz şarj aletleri yerine kullanılabilecek bir de dock bulunuyor. Dock istasyonuna yerleştirilen HTC Rhyme, başucu saatiniz ya da alarmlı radyonuz gibi bir görevi üstlenmeye hazır. O dock’un içinde de öyle görünüyor zaten.
HTC Rhyme kulaklıklar
Rhyme’ın özel kulaklıklarının yapımında kullanılan özel materyal sayesinde kablosu dolanmıyor. En sevdiğiniz müzikleri rahatça dinlemenize yardımcı oluyor.
HTC Charm
Rhyme’ın aksesuarları arasında en ilgi çekici olanı ise HTC Charm. Charm, telefonu çantasının içinde çalarken kim bilir kaç kere gelen aramayı kaçırmış olanların hayatını kolaylaştıracak bir ksesuar. Charm, kabloyla HTC Rhyme’a bağlanan minicik bir küp. Telefon çantanızın içindeyken Charm’ı çantanızın görebileceğiniz bir yerine sabitliyorsunuz. Telefon çaldığında yanıp sönmeye başlıyor ve sizi birinin aradığını ya da mesaj gönderdiğini anlatmaya çalışıyor.
HTC Rhyme tum aksesuarlar