reklamı kapat

POPÜLER

HTC’nin en iyi Android telefonunun yeni adı: HTC One X+

HTC’nin One serisini ve markanın amiral gemisi One X’i tanıttığı zamanı hatırlarsınız. Daha telefon biraz bile eskimeden firma, yeni amiral gemisi; işlemcisi, belleği ve batarya kapasitesiyle One X’in daha da iyileştirilmiş bir halini bugün tanıttı. Daha önceden fotoğrafları internete sızan HTC One X+, resmi olarak tanıtılırken One X ve One S’e de Jelly Bean güncellemesinin yakın zamanda geleceği de duyuruldu.
HTC One X+
HTC One X+, 1,7 GHz NVIDIA Tegra 3 işlemciye, 64 GB dahili belleğe, 2100 mAh’lik bataryaya, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine ve HTC Sense arayüzünün yeni versiyonu olan HTC Sense 4+’a sahip. HTC’nin One X’i duyurduğu zamanlarda çok övündüğü 8 megapiksellik, f2.0 diyafram açıklığına sahip kamera, yeni modelde de aynen varlığını koruyor. Yalnız iki yeni çekim modu eklenmiş. Oto Portre modunda ön kamera çak farklı açılardan dahi yüz tanıma fonksiyonunu kullanıyor ve yüzlere rötuş uyguluyor. İkinci yeni mod Gezi modu. Gezi modu, açma kapama düğmesine dokunulduğunda kilit ekranını atlayarak doğrudan kamera uygulamasını etkinleştiriyor. Tap and Go da HTC’nin yeni duyurduğu bir özellik. Beats markalı hoparlörlere telefon ekranından tek dokunuşla dinlediğiniz müziği aktarıyorsunuz. Tek dokunuşla bağlandığınız hoparlörden yine tek dokunuşla bağlantıyı kesmek mümkün.
HTC One X+
HTC One X+, ekim itibarıyla Avrupa ve Asya’da, kasımdan itibaren de Güney Asya’da satışa sunulacak. Kuzey Amerika’da satışa sunulması hakkında kesin zamanlama ise kısa süre içinde
duyurulacak. Android Jelly Bean ile HTC Sense 4+ güncellemesinin HTC One S ve HTC One X için de ekim ayında dağıtılması planlanıyor. One V kullanıcıları için kötü haber. Güncelleme One V’leri kapsamıyor.