reklamı kapat

POPÜLER

HTC One X+ incelemesi

HTC ONE X’İN GÜNCELLENMİŞ, HIZLANMIŞ, YENİLENMİŞ VE DEPOLAMA ALANI BÜYÜMÜŞ VERSİYONU OLAN ONE X+, ORİJİNAL MODELİN PABUCUNU DAMA ATACAK KADAR İYİ Mİ DEĞİL Mİ, HEP BİRLİKTE KARAR VERELİM

HTC One X’e bu sayfalarda birkaç ay önce yer vermiştik. O zaman beğenip de en iyi akıllı telefonlar arasında kendine sağlam bir yer edinen cihazı satın almış olanlar, HTC’nin amiral gemisi cihazını geliştirme yolunda olduğunu öğrendiklerinde kendilerini kötü hissetmiş olabilir. Güncelleme; işlemci, pil ömrü, ön kamera, HTC Sense arayüzü gibi birkaç özellikte karşımıza çıkıyor. Ancak yeni amiral gemisi One X+, One X’i olanlar için bir pişmanlık nedeni olamaz; içiniz rahat olsun.

YENİ ARAYÜZ
One X’in kasasıyla birebir aynı boyutlarda olan One X+’ın gövdesindeki tek fark beş gram artan ağırlık. 130 gramken 135 grama yükselen ağırlığıyla cihaz, ortalamayı yine tutturmuş. Ne çok hafif ne çok ağır. 4,7 inç büyüklüğünde, 1280×720 piksellik ekran tüm değerlerini aynen koruyor. Super LCD2 teknolojili panel One X’ten sonra Gorilla Glass 2’ye terfi etmiş. Gövdedeki değişimlerden biri arka yüzdeki Beats logosu. Beats Audio’nun logosu değişirken telefonun hoparlöründe de bir takım geliştirmeler yapılmış. İnanılmaz bir fark olduğunu söyleyemeyiz. One X’in beyaz renk seçeneğine karşılık One X+’ın sadece siyah rengi var. Yeni amiral gemisinin ekran altındaki Android tuşları kırmızı renkli; bu anlamda Sensation XE’ye benziyor. Arkadaki kırmızı logo da kameranın etrafını saran kırmızı halkayla beraber siyah gövdeye çok yakışıyor. Bu ikili birbirine yakışmış ama orijinal One X’in tek renkli hali sanki daha iyiydi. Kasada geri kalan her şey aynı. Sağ yanda ses kontrol tuşları, sol yanda micro-USB girişi, üstte kulaklık girişi ve açma kapama tuşu. One X+’ta HTC, etkileyici tasarımı ve malzeme kalitesini korumuş. Cihaz Android 4.1.1 Jelly Bean ile geliyor. HTC One X, Ice Cream Sandvich ile gelmiş daha sonradan 4.1 güncellemesini almıştı. Jelly Bean haricinde One X+’ta HTC Sense arayüzünün de 4+ versiyonu var. Yeni arayüzün getirilerinden biri, menüyü açıp da Galeri’ye girdiğinizde görünüyor. Galeri, yalnızca telefonda kayıtlı olan veya telefonun kamerasıyla çekilmiş görüntüleri göstermekle kalmıyor. Skydrive, Picasa, Facebook, Dropbox, Flickr klasörlerini de kapsayan galeri menüsünde bu hesaplarınızda bulunan fotoğraflara da ulaşabiliyorsunuz. Yani kendi uygulaması üzerinden Facebook’a giriş yapmış iseniz galeriye girip arkadaşlarınızın yalnızca fotoğraf albümünü görüntülemeniz mümkün. Facebook’ta nasıl görünüyorsa HTC Sense’in galerisinde de aynen klasörler halinde görüntüleniyor. HTC’nin müzik uygulamasında da benzer bir arayüz var. Orada da hem telefonunuzda kayıtlı müzik arşivi hem de TuneIn Radio gibi internet bağlantısı üzerinden ulaşılabilen içerikler bir arada sunuluyor.