reklamı kapat

POPÜLER

HTC yepyeni bir amiral gemisi telefon duyurmaya hazırlanıyor

HTC geçen haftalarda yeni amiral gemisi modeli HTC U Ultra’yı tanıttı. Cihaz her ne kadar teknik anlamda iyi özelliklerle gelse de eleştiri oklarının hedefi haline gelmekten kurtulamadı. Eleştirilen en büyük nedeni tasarımın HTC’yi yansıtmamasıydı. Ayrıca çerçevesiz ekranlı telefonların moda olduğu günümüzde bu trendi kaçıran cihaz, yenilikçi özellikler sunmak yerine halihazırda diğer markaların kullandığı özellikleri bünyesinde barındırıyordu. Görünüşe bakılırsa Tayvanlı şirket yeni bir amiral gemisiyle daha karşımıza çıkabilir.

HTC U tanıtıldığında bu cihaz HTC 10’un devamı mı yoksa bambaşka bir seri mi tartışmaları alevlendi. Bazı çevreler HTC’nin rakamla devam eden serisini terk ettiğini düşünürken bazıları ise o serinin devam edeceğini ileri sürdü. Şirketin akıllı telefon bölümünün başındaki isim Chialin Chang, yaptığı açıklamayla yeni bir üst seviye modelin geldiğini doğruladı.

Yeni tanıttıkları modelin bu zaman için en iyi işlemciye sahip olduğunu dile getiren Chang, yeni nesil işlemci çıktığında bunu kullanan bir cihaz tanıtacaklarını ifade etti. Böylece yeni bir amiral gemisi üzerinde çalıştıklarını doğrulamış oldu. Yeni işlemci çıkana kadar en iyi telefonla piyasada olmak istediklerini belirten Chang, cihazın MWC’de tanıtılmayacağını ifade ederek bir süre daha beklememiz gerektiğini dile getirdi. Yeni gelecek olan telefonun isminin ne olacağı bilinmiyor. Umarız HTC mevcut amiral gemisi modelden gerekli dersleri çıkarmıştır ve eksikliklerin kapandığı bir modelle karşımızda olur diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz.

YORUMLAR