reklamı kapat

POPÜLER

Salata yapımını kaosa dönüştüren, dünyanın en gereksiz robotu [Video]

Marsa roket yollayabilecek, kansere deva olabilecek veya atomu parçalayabilecek teknolojilere sahibiz. Ancak şimdi bunları bir kenara bırakıp daha önemli bir soruna (!) odaklanalım; salatayı karıştırmak. Hatta bu robotun buna tam olarak salatayı karıştırmak denmez. Karıştırmaktan ziyade işkence ediyor diyebiliriz.

Advertisement

3D yazıcıyla geliştirilen bu cihazın arkasında gereksiz ürünler geliştirmesiyle bilinen Useless Duck Company’den başkası yer almıyor. 3 farklı moda sahip Useless Salad Robot, isminin hakkını verecek bir çalışma disiplinine sahip. Kullanmak için tek yapmak gereken salatanın malzemelerini hazırlayıp bir kabın içerisine koymak ve söz konusu kabı da robotun şefkatli kollarına vermek.

Şahsen bu cihazda en sevdiğim modun ilki olduğunu söyleyebilirim. Salatadan pek haz etmeyenler de muhtemelen benimle aynı görüşü paylaşacaktır. Zira bu mod basitçe salata kasesini alıp uzaklara fırlatıyor. İkinci mod ise belki de işe yaramaya en çok yaklaşan mod. İki adet çatal aracılığıyla salatayı karıştırmayı “deneyen” robotumuz salataları havaya atıp tutmakla yetiniyor. 3. mod ise tam anlamıyla ortalığı karıştırıyor. Turbo mod olarak adlandırılan modda kendini kaybeden robot, salataları her tarafa saçıyor. En sonunda ise salata alev topuna dönüyor Her modda da mutfağı dağıtmanın garantisi olduğunu söylemek mümkün. Vejetaryenlerin gözlerinden bir damla yaş akmasına neden olabilecek Useless Salad Robot’un nasıl çalıştığına haberin görselindeki videodan göz atabilirsiniz.