reklamı kapat

POPÜLER

Huawei, 10 Gbps Wi-Fi hızıyla çıtayı iyice yükseltiyor

Şirketin, Shenzen’deki yerleşkesinde gerçekleşen test mobil teknolojide de bir ilke imza atıldığı anlamına geliyor. Huawei yetkilileri, test sonucunda elde edilen bu hızın halihazırda kullanımda olan maksimum Wi-Fi değerinin 10 katına denk geldiğine işaret ettiler.

Yeni büyük veri uygulamalarını da olanaklı hâle getireceği düşünülen bu yeni nesil mimari temelinde elde edilecek yüksek hızlar, giderek yaygınlaşan mobil teknolojideki artan talepleri karşılamada büyük bir kolaylık sağlayacak. 5 GHz frekans bantlarında 10.53 Gbps hıza ulaşan test aşamasındaki Wi-Fi prototipinin geliştirilmesiyle spektrum verimliliğinin artırılması, yeni nesil Wi-Fi teknolojisinin ortaya çıkması ve önümüzdeki dört yıl içinde ultra hızlı interneti ticari erişime açılması mümkün olacak.

Artan veri tüketiminin daha yüksek iletim hızını artık bir zorunluluk hâline getirdiğini belirten Huawei yetkilileri, stadyumlar gibi kitlelerin biraraya geldiği yerlerde bu ihtiyacın açık bir şekilde görüldüğünü ifade etti. Bu alandaki çalışmalarını 2010’dan beri yürüten Dr. Osama Aboul Magd yönetimindeki Huawei ekibi bu yeni teknolojinin 2018 yılında genel kullanıma sunulmasını hedefliyor.

YORUMLAR