reklamı kapat

POPÜLER

Huawei, akıllı saat tarafında tansiyon ölçümünü bu ay başlatabilir

Giyilebilir pazarın en önemli isimlerinden Huawei, akıllı saat tarafında tansiyon ölçümünü bu ay başlatabilir.

Daha önce doğru bilgiler vermiş bir sağlam kaynağa göre Huawei, kasım ayı içerisinde tansiyon ölçebilen bir akıllı saat ile karşımıza çıkacak. Bu konuda bir ilke imza atmayacak (Tansiyon ölçebilen başka saatler var) firma, yine de kan basıncını ölçebilen saati ile öne çıkacak.

Henüz bu akıllı saatin çok fazla detayı ortaya çıkmış değil. Ancak ürünün yuvarlak tasarıma sahip olacağı hemen hemen kesin durumda. Tansiyon ölçümü yanında normal nabız, EKG, uyku takibi ve SpO2 gibi ölçümleri de yapacak yeni Huawei akıllı saat, aslında hatırı sayılır bir süredir aktif şekilde geliştiriliyor.

Geçtiğimiz aylarda direkt olarak firmadan tansiyon ölçümü yapabilen saatimiz uzun zamandır testte, gerekli sağlık testlerinden geçti ve resmi bazı kurumlardan onay aldı açıklaması gelmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmada gelen en son akıllı saat Huawei Watch FIT Mini oldu

Watch FIT Mini akıllı saat, ufak bir giyilebilir isteyenlere hitap ediyor. Özellikle kadınların ilgisini çekecek izlenimi oluşturan model, farklı renklerde ve tiplerde kayışlar ile alınabiliyor ve 1,47 inç AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Watch FIT akıllı saat modelinde ise 1,64 inç AMOLED ekran yer alıyordu.

Su geçirmeyen ve 96 farklı sporu otomatik olarak tanıyabilen giyilebilir, 180 mAh piliyle 14 günlük pil ömrü getiriyor ve SpO2 ölçümü de yapabiliyor. Elbette nabız ölçüm özelliği de olan model, Avrupa’da 99 euro fiyata sahip.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!