reklamı kapat

POPÜLER

POCO M3 Pro 5G

POCO M4 Pro 5G için yeni bilgiler geldi, firma geleceği konuştu

Xiaomi alt markası POCO’nun dikkat çeken modellerinden POCO M3 Pro 5G üstüne yakında POCO M4 Pro 5G geliyor.

Xiaomi Türkiye desteğinde Türkiye’ye gelen POCO M3 Pro 5G, hatırlamak adına 4 GB RAM + 64 GB depolama için 3.199 TL, 6 GB RAM + 128 GB depolama içinse 3.499 TL’den raflara çıkarılmıştı.

Dikkat çekici bir tasarıma sahip olan telefonun yenisi POCO M4 Pro 5G ise 9 Kasım tarihinde lanse edilecek. Türkiye’de de kesin olarak satılacak akıllı telefon, teknik olarak eski ile yeni bilgilere bakarsak en üstte 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile elde edilebilecek.

POCO M4 Pro 5G, firmanın resmi açıklamasına göre gücünü 6 nm üretim sürecinden çıkan bir işlemciden alacak. Bu işlemcinin MediaTek imzalı Dimensity 810 olacağı hemen hemen kesin durumda.

Bugün itibarıyla 33W hızlı şarj desteğine sahip olacağı kesinleşen M4 Pro 5G, çıkışına çok az kalmasına rağmen gerçek tasarımını henüz göstermiş değil. Ancak bu modelin tasarımsal ve teknik olarak Redmi Note 11 5G’yi temel aldığı aktarılıyor. Bu açıdan çok büyük bir sürpriz tasarım karşımıza çıkmayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POCO M4 Pro 5G öncesinde firma geleceği için de konuştu

Bir röportaj veren firma yetkilisi, 2022’de firmanın ürün çeşitliliğini artıracaklarını açıkladı. Burada büyük bir “ekosistem” kurmak istediklerini aktaran POCO, 2022’de karşımıza akıllı telefon, powerbank, akıllı saat vb. gibi birçok farklı ürün ile çıkabilir.

Burada Xiaomi ve Redmi’nin izinden gidecek POCO, yeni yılda bir Android tablet dahi pazara sunabilir. Bu arada firma yazılım tarafında da Xiaomi’den görsel anlamda uzaklaşacak Android arayüzleri geliştirdiklerini açıkladı.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın