reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Microsoft

Huawei için sevindirici Microsoft haberi geldi!

Son aylarda zor zamanlar geçiren Huawei, ABD tarafından güzel bir haber aldı. Bu haberin merkezinde Microsoft yer alıyor. İşte detaylar;

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, hatırlarsınız Huawei’nin toplamda 180 güne çıkan ambargo erteleme kararını geçtiğimiz hafta bir kez daha uzatmıştı. Daha önceki 90 günlük iznin bittiği gün yenisini çıkaran Trump yönetimi, bu izinle temel olarak ABD şirketlerin Huawei ile işe yapmasına izin veriyor. Yinelenen 90 gün ile 2020 Mart ayına kadar hem ticarete devam edecek hem de mevcut cihazlarına güncelleme gönderebilecek şirkete, güzel bir haber de Microsoft odağında geldi. Resmi açıklamaya göre Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, Microsoft’un Huawei ile iş yapmasına yasal olarak izin verdi. Bu izin sayesinde Huawei’nin gelecek dizüstü bilgisayarlarında Windows kullanılmaya devam edebileceği açıklanıyor. Ancak şirketin bundan daha çok akıllı telefonları için Android lisansına ihtiyacı bulunuyor. Bunun da yakın zamanda gelebileceği yönünde bazı güzel haberler duyuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ambargosu Trump baştayken kalkmayacak gibi duruyor

Hep söylediğimiz gibi Donald Trump açık şekilde Huawei’yle iş yapmak istemediklerini belirtiyor. Tüm bu olumsuz durumlara rağmen 2019’u maddi açıdan çok sağlam geçiren şirket, 2020’ye umutla baktıklarını aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin çok dikkat çeken yeni modeli Mi Mix Alpha