reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro’ya iPhone X’a gözdağı veren özellik

Huawei‘nin heyecanla beklenen Mate 20 ailesi, sızıntılar doğruysa iPhone X’a kafa tutmaya hazırlanıyor. Mate 20 Pro, 3D kamera kurulumuyla geliyor.

Dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi olan Huawei, çok yakında Mate 20 serisini bizlerle buluşturacak. Hemen her marka gibi sızıntılardan muzdarip olan telefonun üretim bandından sızdığı iddia edilen yeni görüntüleri de internetteki yerini aldı. DigiQQ‘nun sızıntısı ise Mate 20’nin 6,3 inçlik AMOLED bir ekranla geldiğini belirtiyor. Pro modeli ile normal model arasındaki farkın da 3D kamera kurulumu olduğu söyleniyor. Benzer bir kurulum piyasadaki cihazlar arasında şu an Xiaomi Mi 8’de bulunuyor. Huawei, Pro modelinde böyle bir özelliğe yer vererek iPhone X modeline de gözdağı verecek gibi görünüyor. Kamera kurulumundaki farkın çentik boyutunu etkileyebileceği de kaydediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha güçlü, daha gösterişli

Yeni Mate ailesi, Mate 10 ve Mate 10 Pro’nun ayak izlerini takip edecektir şüphesiz. Gelişmiş bir konfigürasyon bizimle buluşturacak olan cihazlar firmanın en yeni işlemcisi Kirin 980’den güç alacak. IP67 standartlarında suya ve toza dayanıklı olması beklenen cihazların her ikisinde de 3’lü arka kamera kurulumu olması bekleniyor. Mate 20’nin arka kamera kurulumu 12 MP + 16 MP + 8 MP şeklinde kendine cihazda yer bulurken; Mate 20 Pro’da da 40 MP + 20 MP + 8 MP’lik üçlü arka kameranın bulunması bekleniyor.

Fiyatlandırma konusunda ise ne yazık ki henüz bir bilgi bulunmuyor. IFA 2018’de tanıtılması beklenen cihazların Mate 10 ailesinin Ekim 2017’de satışa çıkarılması göz önüne alınarak, Ekim 2018’de de satışa sunulması olası.