reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 ailesinden dikkat çeken Kirin 985 detayı

Huawei Mate 30 ailesi üzerinde çalışmaya devam Huawei, söylendiği kadarıyla 2019 bitmeden iki tane üst düzey işlemci tanıtacak.

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro’nun gücünü TSMC’nin yeni nesil 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 985 işlemciden alacağı ve 5G desteği sunacağı belirtiliyor. Ancak yeni gelen bilgilere göre normal Kirin 985 sadece 4G desteğine sahip olacak. 5G versiyonlar ise farklı bir işlemci taşıyacak. Sağlam kaynakların açıklamasına bakılırsa firma Kirin 985’in 5G modem entegre edilmiş versiyonunu da tanıtmaya hazırlanıyor. Bu önemli çünkü 5G modemler telefonlar içerisinde yer kaplıyor, bu da pil kapasitesinden çalışıyor. Entegre bir çözüm ile telefon içerisinde daha fazla yer açılabiliyor. Aynı zamanda geriye dönük 3G ve 4G desteğine de sahip olacak 5G Kirin 985, normal sürümle aynı performansa sahip olacak deniyor. Ancak bu modellerin hatırı sayılır oranda daha pahalı olacağı belirtiliyor. Ayrıca bu versiyonların daha sonra gelebileceği de söyleniyor. 5G Kirin 985’in başka cihazlarda da kullanılacağı gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni aileden en çok Huawei Mate 30 Pro dikkat çekiyor

Amiral gemisi akıllı telefon gelen bilgilere bakılırsa 90 Hz bir OLED ekran ile yolda bulunuyor. 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı söylenen modelin, kutusundan Android Pie ile çıkacağı da belirtiliyor. Mate 30 Pro’nun arkasında ise 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü olmak üzere dörtlü kurulum yer alıyor.  Firmanın bu ana kameraları çiftleyen kurulumun merkezine 40 megapiksel 1/1.7 inç ve 40 megapiksel 1/1.5 inç olmak üzere iki farklı Sony sensör koyacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A80 kamera sağlamlık testi